Sari la conținut

Vrea Sa Schimb Motorul Motocicletei Si Nu Stiu Daca Se Potriveste


Postări Recomandate

ahhahhah. Pai tu pe un cadru facut pe un motor de 50 cc unul de 1000?! http://www.trabi.ro/modele11.asp

Chiar si modelul P50 ( vezi aici-da clik) are motor de 500. ( cinci sute). Nici vorba. Nu mai zic ca omologare-inmatriculare - OHA. In general motor de masina pe motocicleta e o chestie EXTRRREEEM de rar intalnita (auzisem de n Ford v4 pe nipru p-aci, dar atat).

 

 

PS. daca-i d-ala cu pedale, cum scriie la tine in profil, atunci e CHIAR... hilara intrebarea, no offense.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahhahhah. Pai tu pe un cadru facut pe un motor de 50 cc unul de 1000?! http://www.trabi.ro/modele11.asp

Chiar si modelul P50 ( vezi aici-da clik) are motor de 500. ( cinci sute). Nici vorba. Nu mai zic ca omologare-inmatriculare - OHA. In general motor de masina pe motocicleta e o chestie EXTRRREEEM de rar intalnita (auzisem de n Ford v4 pe nipru p-aci, dar atat).

PS. daca-i d-ala cu pedale, cum scriie la tine in profil, atunci e CHIAR... hilara intrebarea, no offense.

 

 

Era vorba de scimbarea pistonului cu unul de trabant. Nu stiu daca se potriveste! Logic ca nu poti sa pui motorul intreg pe un cadru de motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: se vede ca nu ai habar despre cum sta treaba cu pistoanele si cu cilindrii astia despre care tot vorbeste lumea pe aici...intrebarea ta a sunat ceva de genul..pot sa bag patru elefanti intr-un trabant (ca tot veni vorba). Acum si ceva concret:diamertul pistonului de trabant(1000) e de aprox. 2 ori mai mare decat al motoretei tale.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
:moto: ma omule, tu ai MACAR idee de cat de mare e pistonu' de trabant? :( e mai mare decat tot cilindru' de derbi! :laugh: in plus chiar si daca ar fi incaput la 2t pistoanele nu prea se potrivesc intre ele... depinde de ferestrele de baleiaj, de cursa, daca sunt sau nu pistoane pt. muzicuta.. multe, multe chestii despre care tu oricum n-ai macar idee de vreme ce ai intrebat o asemenea tampenie!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahhahhah. Pai tu pe un cadru facut pe un motor de 50 cc unul de 1000?! http://www.trabi.ro/modele11.asp

Chiar si modelul P50 ( vezi aici-da clik) are motor de 500. ( cinci sute). Nici vorba. Nu mai zic ca omologare-inmatriculare - OHA. In general motor de masina pe motocicleta e o chestie EXTRRREEEM de rar intalnita (auzisem de n Ford v4 pe nipru p-aci, dar atat).

PS. daca-i d-ala cu pedale, cum scriie la tine in profil, atunci e CHIAR... hilara intrebarea, no offense.

 

trabant de 1000... asta-i gixer trabantul :laugh:

 

buey... cred ca vorbea de clasicul trabi 601... cu motor de 600 cc (mai exact 594,5 cc), 26 cp, 2 cilindri , 2 timpi, racire pe aer cu ventilator axial- imi cunosc conserva ce naiba :) ) . ala de 1000 e foarte, foarte rar si e in 4 timpi :( cu motor preluat de la Vw Polo.

 

cum pui un piston de pe 300 cc pe un cilindru de 50 cc?

 

la trabi : alezaj x cursa piston (mm) 72x73

la motor de 49cc : alezaj x cursa piston (mm) 40 x 39.3 (ca model am luat Aprilia Sr 50 R)

 

:moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...