Sari la conținut

Romanian Extreme Adventure


ionut73
 Share

Postări Recomandate

hai ca am clarificat si cu licentele.

REA e trecuta in calendarul FRM ca si cupa. Asa ca toti motoretistii trebuie sa aiba licenta FRM de enduro pentru aceasta cursa.

 

Sunt 2 variante de licentiere

- licenta pentru intreg sezonul - 40 E (REA, CNEnduro, RedBullRomaniacs).

- licenta de o cursa - 20E (doar REA)

 

Trebuie si asigurare obligatorie:

- 30 E pentru intreg sezonul (acopera si accidente minore)

- 25 RON/cursa - acopera doar deces si accidente foarte grave (Doamne fereste!)

 

Pe langa astea sportivul trebuie sa aibe si o adeverinta medicala de la un dispensar de medicina sportiva (sau vizata de un medic de medicina sportiva).

 

Ca si proces.

1. Pentru licenta anuala

- se completeaza cererea de licentiere pe care o gasiti aici http://www.frm.ro/index.php/documente-util...w-category.html. Pe cererea de licentiere trebuie sa specificati clasa la care vreti sa va dati in campionat; aceasta nu are nici o legatura cu clasa la care va inscrieti la REA.

- platiti 40 E licenta + 30 E asigurarea in lei la cursul zilei in contul FRM - CONT IBAN : RO19RNCB0094067588460002, BCR SUCURSALA IANCULUI

- trimiteti cererea si dovada platii pe fax la +40-21-3241734

- eu zic sa si verificati la tel ca s-au primit te +40-21-3241734

- licenta si asigurarea va vor fi inmanate la inscriere la REA (va fi cineva de la federatie).

- reprezentantului FRM la concurs ii veti da adeverinta medicala

2. Pentru licenta de o cursa

- completati cererea si platiti 20 E + 25RON la Buzau la inscrierea la concurs

- se pare ca va fi in ziua inscrierilor si un medic de medicina sportiva care ne poate da viza acolo, pe loc

 

Daca mai aveti neclaritati intrebati aici sau sunati la FRM la numarul de mai sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

hai ca am clarificat si cu licentele.

REA e trecuta in calendarul FRM ca si cupa. Asa ca toti motoretistii trebuie sa aiba licenta FRM de enduro pentru aceasta cursa.

 

Sunt 2 variante de licentiere

- licenta pentru intreg sezonul - 40 E (REA, CNEnduro, RedBullRomaniacs).

- licenta de o cursa - 20E (doar REA)

 

Trebuie si asigurare obligatorie:

- 30 E pentru intreg sezonul (acopera si accidente minore)

- 25 RON/cursa - acopera doar deces si accidente foarte grave (Doamne fereste!)

 

Pe langa astea sportivul trebuie sa aibe si o adeverinta medicala de la un dispensar de medicina sportiva (sau vizata de un medic de medicina sportiva).

 

Ca si proces.

1. Pentru licenta anuala

- se completeaza cererea de licentiere pe care o gasiti aici http://www.frm.ro/index.php/documente-util...w-category.html. Pe cererea de licentiere trebuie sa specificati clasa la care vreti sa va dati in campionat; aceasta nu are nici o legatura cu clasa la care va inscrieti la REA.

- platiti 40 E licenta + 30 E asigurarea in lei la cursul zilei in contul FRM - CONT IBAN : RO19RNCB0094067588460002, BCR SUCURSALA IANCULUI

- trimiteti cererea si dovada platii pe fax la +40-21-3241734

- eu zic sa si verificati la tel ca s-au primit te +40-21-3241734

- licenta si asigurarea va vor fi inmanate la inscriere la REA (va fi cineva de la federatie).

- reprezentantului FRM la concurs ii veti da adeverinta medicala

2. Pentru licenta de o cursa

- completati cererea si platiti 20 E + 25RON la Buzau la inscrierea la concurs

- se pare ca va fi in ziua inscrierilor si un medic de medicina sportiva care ne poate da viza acolo, pe loc

 

Daca mai aveti neclaritati intrebati aici sau sunati la FRM la numarul de mai sus

 

 

 

 

eu nu am priceput daca motoarele trebuie sa fie inmatriculate sau nu... adeca daca pot sa ma prezint cu un motor de motocross au ba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dusmaneee

da nu o sa fie cursa de motocross ci off road

soba ta galbena este perfecta pentru motocross da la padure ....... mai bine nu zic nimic

aaa .. si inca ceva , sa montezi pe toate snorkel ca anul trecut la trecerea prin rau am gasit vreo 3 sobe agatate in copaci la uscat

:D :blink: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vine sigur dar inca nu stie daca la auto sau la moto , el este plecat acum la Tg mures la etapa de off road cu masina , daca iese bine treaba si nu rupe masina probabil la buzau tot in conserva o sa stea

daca nu era individual faceam cu el echipa la extrem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vine sigur dar inca nu stie daca la auto sau la moto , el este plecat acum la Tg mures la etapa de off road cu masina , daca iese bine treaba si nu rupe masina probabil la buzau tot in conserva o sa stea

daca nu era individual faceam cu el echipa la extrem

 

sa vina cu ce vrea el dar sa vina - abia astept sa stau la foc la un vin bun si sa rad la povestile maramureseanului nebun! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dusmaneee

da nu o sa fie cursa de motocross ci off road

soba ta galbena este perfecta pentru motocross da la padure ....... mai bine nu zic nimic

aaa .. si inca ceva , sa montezi pe toate snorkel ca anul trecut la trecerea prin rau am gasit vreo 3 sobe agatate in copaci la uscat

:D :blink: :D

 

 

drujbistule iar vii cu trabantul vezi sa iti ajunga benzina si uleiul de amestec :P :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj de la organizatori pentru cei care s-au decis - inscrieti-va in termenul limita de 15 iunie. Trebuie sa faca dealurile pentru cazare si catering si mai e foarte putin timp.

So, care sunteti hotarati .... shooot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj de la organizatori pentru cei care s-au decis - inscrieti-va in termenul limita de 15 iunie. Trebuie sa faca dealurile pentru cazare si catering si mai e foarte putin timp.

So, care sunteti hotarati .... shooot!

Aha.. Sapt asta achit inscrierea pt mine si david. Vectra are Green Card.. :D Auzi, dar pt mecanic tre sa platesc??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lista cu participantii inscrisi-platitori pana la data 11.06. 2009 http://romanianextremeadventure.ro/images/...009/rea2009.pdf

 

Saptamana viitoare se vor ocupa toate grilele la start, asa ca, grabiti-va ! :bounce:

Editat de Braccio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

____________________________________________________

 

un anunt de ultima ora de la organizatori

Pentru ca Andreea avea in plan participarea la Romanian Extreme Adventure insa intre timp a avut problema cu furtul motocicletei de la Sibiu, organizatorii ii ofera inscriere gratuita la aceasta competitie (pentru cine nu stie, inscrierea e in valoare de 450 Euro).

Sper sa gaseasca un motor sa poata participa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anunt de ultima ora de la organizatori:

pe parcursul celor sapte zile de concurs sunt pregatite cateva loturi de domnisoare :banana:)

 

Neinteresant. E o competitie sportiva - focusul pe performanta - concentrare, somn, vitamine.

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zvon din zvon un zvon rasare si-i din ce in ce mai mare:

 

mi-a ajuns la urechi cum ca cei care au marcat traseele de la open se vor da la extrem si invers...

aceasta chestiune mi se pare cam ciudata... cum adica organizatorul participa la eveniment?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astept un raspuns care sa dezminta cele scrise mai sus. nu cred ca la un traseu de asemenea amvergura se pot face astfel de greseli.

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca este corect sa participe in concurs un concurent care stie deja traseul, parcurgerea traseului inainte de cursa creaza un mare avantaj mai ales pe partea de navigatie.

 

Nu vreau sa fiu inteles gresit si sa arunc o umbra asupra acestui eveniment inportant dar astfel de informatii mi-au ajuns la urechi. Mi se pare normal sa primesc un raspuns care sa imi confirme ca la clasa open, sa zicem, nu vor fi prezenti pe grila de start concurenti care au participat la marcarea traseului pe care vor alerga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...