Sari la conținut

The Prodigy, Nine Inch Nails Âşi Tiesto, la Târgu MureÂş


mih
 Share

Postări Recomandate

Cea de-a VII-a ediție a festivalului CokeLive Peninsula, de la Târgu MureÂş, are pe afiÂş nume cu răsunet în lumea muzicală, printre care Âşi The Prodigy, Nine Inch Nails Âşi DJ Tiesto.

 

Festivalul, care aduce laolaltă zeci de mii de vizitatori, nu doar din țară, ci Âşi din străinătate, este în fiecare an un punct de referință pe scena muzicală din România, Târgu MureÂş transformându-se într-o capitală muzicală pentru câteva zile.

 

The Prodigy, cea mai apreciată trupă a genului electronic/breakbeat, se află anul acesta într-un turneu de promovare a noului

albumul, “Invaders Must Die”. Albumul, lansat pe 23 februarie 2009, este deja unul dintre cele mai bine vândute albume ale acestui an. Albumul a debutat pe locul 1 în Billboard European TOP 100 Âşi în UK Album Chart cu aproape 100,000 de exemplare vândute în prima săptămână de după lansare, devenind astfel al patrulea album consecutiv al trupei care ocupă prima poziție în Marea Britanie.

 

Concertul Nine Inch Nails este cu siguranță unul dintre cele mai aÂşteptate în România. După turneul Lights in the Sky de anul trecut din America – cel mai ambițios proiect al formației, un spectacol impresionant de lumini Âşi muzică intensă – formația se întoarce în Europa

ca headlinerul celor mai mari festivaluri de pe continent. Nine Inch Nails este o trupă care se reinventează în permanență, atenția lor fiind îndreptată în primul rând către fani. Ultimul lor album, „The Slip” poate fi downloadat în mod gratuit

de pe site-ul oficial al trupei.

 

Din categoria muzicii electronice, cel mai bine cotat DJ din lume vine să încălzească atmosfera la Târgu MureÂş. Tiesto, votat de DJ Mag - etalonul industriei muzicale electronice – drept cel mai bun DJ al anului 2008 a continuat seria succeselor la Premiile

Internaționale ale Muzicii Dance de la Miami, unde a câÂştigat „Cel mai bun artist solo”.

 

Festivalul va avea loc în perioada 23 Âşi 26 iulie, pe malul MureÂşului,

 

 

amatori?

 

Otto , vin peste tine :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAMN...de 2 ori am ratat concert Prodigy! Se pare ca nici a 3 a oara nu e cu noroc :unsure:

 

 

ai ratat prodigy de 3 ori...

 

peninsula, cred ca singurul festival de la noi ok. juma' de sziget pe bune.in sensul bun al cuvantului. sa nu mai zic de lume...si locatie.

 

sper sa ne putem sui pe scena

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai, ca am loc in curte de pus cortul :unsure:

 

 

camping gasesc p'acolo? vreau sa vin sa stau vre-o sapt. (dupa fest), dar cu cainii si tre sa ma cazez la casuta, undeva sa accepte mici animale de companie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

camping gasesc p'acolo? vreau sa vin sa stau vre-o sapt. (dupa fest), dar cu cainii si tre sa ma cazez la casuta, undeva sa accepte mici animale de companie

 

din cate stiu,e loc de pus corturile in zona,deci ar trebui sa nu ai probleme

 

hmm, cre`ca sambata dau si eu pe acolo.

vreun reper ceva ? o sa fie in loc inchis ? intrare ?

 

rabdare,vor fii informatii la timpul potrivit.eu nu am fost pana acum la nici o editie, dar prin zona ma voi deplasa anul asta.

Editat de otto.tun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rabdare,vor fii informatii la timpul potrivit.eu nu am fost pana acum la nici o editie, dar prin zona ma voi deplasa anul asta.

pai cam azi o sa plec spre acolo ... si cum nu am gps si nici nu stiu zona eram curios daca sunt indicatoare prin oras sper peninsula. dar probabil o sa ma iau dupa sunete :unsure:

se stie cumva cine canta sambata ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nicolae Gutza canta in deschidere :unsure:

 

@ otto , ce preturi au cazarile pe acolo?

 

dac vreti cazare, am un prieten cu o pensiune in zona pe la vreo 80 ron/2 pers/noapte cu mic dejun, eu zic ca e bine!

nu imi place sa fac pe organizatorul, asa ca va spun eventual un nr de tel la cei interesati si cam atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cam azi o sa plec spre acolo ... si cum nu am gps si nici nu stiu zona eram curios daca sunt indicatoare prin oras sper peninsula. dar probabil o sa ma iau dupa sunete :)

se stie cumva cine canta sambata ?

 

 

internetul, cea mai proasta sursa de informatii, dar care poate fi folosita cu incredere...

 

Thursday 23 July 2009 – Sunday 26 July 2009

 

asa ca ai timp sa te interesezi ce si cum

 

anu' asta cam slabut cu trupele, cel putin momentan. sa vedem cine si ce dintre trupele romanesti si unguresti...

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...