Sari la conținut

excursii rurale


dorel
 Share

Postări Recomandate

salutare, din cand in cand ma mai uit prin rubrica asta a forumului si am constatat ca ba se organizeaza excursii p drumuri super aglomerate(partea asta n-o inteleg, dar, in fine), ba prin creieru muntilor de nustu cate zile de tre sa-ti iei tot sifonierul ca sa poti s te simti si tu om.

Ideea e ca eu am SM, loc de bagaje pt n-spe zile n-am, un rucsac si un sac d dormit cel mult; cauciucuri cramponate iar ciuciu...ma bag si eu pe unde pot, numa uscat sa fie.. asa ca, eu unu, avand in vedere "scula" actuala din dotare as prefera niste drumuri cat de cat asfaltate, mai uitate de lume...adica d-alea de care unii se feresc ca d dracu, prin sate..sa ocolesti carute, caini, balegi,..sa miroasa a fan,gaini, si alte "esente tari"...drumuri tipice din tara asta...si daca sunt si pe la munte, pt mn e juma de rai..

 

asa ca, daca e cineva pe forumu asta caruia piticii-i joaca serpuit it`s my guest for a different kind of ride

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt in asentiment cu tine, Dorele! ;) Daca faci un traseu prin zona Olteniei, numa pe drumuri de tara, poa ne intovarasim. De exemplu as face un traseu pe drumuri din astea pana la Caracal si inapoi sa venim pe la Corabia, asa sa vedem si noi stepa noastra, apoi trecem de la ses la munte cu draga inima! :cheers: oricand, weekend sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te inteleg perfect. Pentru exact asa ceva mi-am luat TDM-ul.

Solutia mea a fost sa fiu lone rider. Poate sunt eu mai radical, nu stiu, dar pentru mine functioneaza de minune.

La cat mai multe cotloane si drumulete, curate sau murdare, ude sau uscate! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...