Sari la conținut

Accident Piata Presei


Dan Rosca
 Share

Postări Recomandate

La cum e traficul pe acolo, de esti cu ochii in 4 la aia care habar n-au sa isi pastreze banda la iesirea din sensul giratoriu + gardul viu + trecerea de pietoni de acolo, mai ales daca esti pe banda 2-3 (sunt 4 benzi pe sens acolo, din care prima obturata partial de autoturismele si autobuzele stationate), nu te mai uiti asa de atent la cei care vin din sens opus.

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ne luam dupa terminologia cuvantului da, ai avut accident... dar sa zici bine merci ca ai scapat doar cu atat... Banuiesc ca tu erai acela cu KTM cu un prieten dupa tine pe la pranz ora 13.30 pe la rond ... care a vrut neaparat sa treaca in fatza masinii care vroia sa faca stanga, tu mergand spre fantana Miorita?!

da eu eram,stiu ca am scapat foarte subtire,sunt constient,m-am bagat ca prostu aiurea ca ne grabeam foarte rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu sunt motociclistul, si vreau in primul rand sa-i multumesc lui rfd pentru sprijinul acordat si de asemenea tuturor celor care au fost alaturi de mine in aceste zile.

Detaliile despre acc au fost deja prezentate, asa ca nu mai intervin decat cu specificatia ca in momentul in care am vazut masina am crezut initial ca nu va trece si am decis sa nu incetinesc (desi asta fac mereu cand vad pe cineva ca trebuie sa treaca perpendicular cu mine), insa in momentul in care el a mai avansat am crezut ca va trece, insa el s-a oprit si am intrat in bara fata. Nu am incercat sa-l evit pe dreapta pentru ca impresia mea finala a fost ca el vrea sa avansaseze si nu sa se opreasca brusc.

 

Acum sunt acasa cu fixatoare externe la mana dreapta si piciorul stang.

 

Ma bucur si ii multumesc lui Dumnezeu ca inca sunt in viata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...