Sari la conținut

Ajutor pt. o comunista


ioneld
 Share

Postări Recomandate

Salut am si eu o intrebare tocmai am cumparat pt. ij 56 un cilindru alezat acum mai bine de20 de ani cu piston nou si segmenti + bolt dar are o problema filetele de la evacuare sunt terminate se cere o refiletare la alta cota si implicit si executarea altor piulite de prindere a coturilor . Antrebarea este UNDE pot face acest lucru an Bucuresti daca stie careva care a mai facut asa ceva . MULTUMESC adaug si o poza daca este de ajutor .

post-29942-1245257520_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Du-te la orice strungar cu cilindrul si spune-i sa-ti faca niste piulite la fel ca cele originale, dar cu cateva zecimi mai mici in diametru interior(la filet). Strungarul o sa-si dea seama exact cu cat trebuie sa fie mai mici. Le faci din otel (mult mai dur decat aluminiul) si vor actiona ca niste filiere. Respectiv isi vor face singure alt filet. In momentul in care le strangi nu le strangi dintr-o data pana la capat. Bagi ulei si strangi putin cate putin. Strangi o tura, desurubezi si scoti shpanul, mai strangi o tura, iar desfaci si cureti, mai pui ulei... pana ajungi la capat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am si eu o intrebare tocmai am cumparat pt. ij 56 un cilindru alezat acum mai bine de20 de ani cu piston nou si segmenti + bolt dar are o problema filetele de la evacuare sunt terminate se cere o refiletare la alta cota si implicit si executarea altor piulite de prindere a coturilor . Antrebarea este UNDE pot face acest lucru an Bucuresti daca stie careva care a mai facut asa ceva . MULTUMESC adaug si o poza daca este de ajutor .

 

Salut! Daca nu te-ai descurcat inca cu prelucrarile si piesele de care aveai nevoie, ia contact cu mine.

Tel. 0722.702.892

Numai bine !

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...