Sari la conținut

accicent z750 mamaia cu mihai viteazu


adict
 Share

Postări Recomandate

acum cam 30 de min ma apropiam de semafor cand am vazut bucati de carena si o casca pe jos, ascuns vederii de unde eram eu un motor, si doi baieti se asezandu-se pe trotuar

motorul era un z750 albastru inchis cu numar de bucuresti, nu l'am retinut in intregime

 

am incercat sa ajut cat pot, dar dupa ce a venit salvarea si i-a luat pe baieti (pareau destul de ok amandoi, speriati bine, niste julituri si arcada sparta pasagerul care nu avea casca, nu pareau sa aiba fracturi) a trebuit sa plec in graba (si plin de draci pe deasupra:P) ca mai aveam putin si eram linsat de un nene pe care l-am rugat sa faca putin liniste si sa le lase putin spatiu sa respire... doresc pe aceasta cale sa-l salut si sa-i urez o dimineata fara mahmureala:P

 

motorul destul de bine sifonat...si nu stiu ce sa mai postez ca inca tremur de nervi...

sanatate multa motociclistilor!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa cum am invatat eu legislatia (si majoritatea de pe forumul asta) tin minte ca zice acolo ca si pilotul si pasagerul sunt OBLIGATI sa poarte casca. e lege. e ca aia cu prioritatea, cu intors peste linie continua samd. nu ai respectat legea in contextul in care ai dat cu pasagerul de pamant, nu merita discutat nimic. daca omora pasagerul erau 47 de pagini. daca sunt intregi amandoi (si chiar ma bucur ca nu au patit ceva), las' ca e ok ca in alte parti nu-i obligatoriu. atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...