Sari la conținut

dragstar 400 ...a sarit din viteza


Postări Recomandate

salutare. Azi pe cand veneam acasa in treapta a 2a de viteza la un moment dat pur si simplu a sarit din a 2a pe liber. Am incercat ulterior sa accelerez tare in a 2a si a 3a sa vad dc fenomenul se repete insa nu am mai putut reproduce eventimentul....

la momentul respectiv nu acceleram puternic....mergeam pur si simplu si m-am trezit cu ea pe liber....

pareri...oare ce sa aiba.....motorul in am de cca 2 luni am facut pana acum 3000 km fara nici cea mai mica problema. am schimbat la el ulei bujii cand am luat in rest nici o interventie.....

astept pareri!

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate n-ai schimbat bine viteza, cand schimbi din 1 in 2 si nu tragi bine de pedala in momentul in care accelerezi sare din viteza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate...bine ar fii sa fie asa....nu mi-a facut probleme de cand am luat-o ...dar ieri a fost o zii de rahat....

dimineatza....a facut pt prima data asa....am ignorat(de altfel nici nu mai sunt convins dc a facut sau nu)

apoi am mers sa bag benzina mi-a cazut busonul pe rezervor si mi-a sarit lacul intr-un puct cam cat un sambure de mar...

eram cat pe ce sa pierd brelocul de la chei (cel cu pirelli :))

a uitat prietena mea sa ii lase cricul si i-a scapat pe dreapta....a reusit sa o tina sa nu cada de sus dar s-a sprijinit in maneta de ambreiaj si a dereglat-o un pic si mi-a desfiletat si oglinda....

pe seara a sarit din vitreza....

asadar ...ieri...BAD DAY FOR SCIENCE

 

dupa toate astea (si nesigur inca daca cutia are sua nu ceva) m am hotarat sa merg la predeal cu masina :lol:

Editat de marius.roibu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...