Sari la conținut

CDI pt HONDA VTZ 250


Postări Recomandate

:laugh: Salutare, ma poate ajuta cineva cu un CDI pentru modelul asta afurisit de motocicleta ?

si la mana a doua il achizitionez daca functioneaza,

post-13938-1247673770_thumb.jpg

as cumpara si un filtru de aer dar ................ vb limbi straine - stiu !

 

Ce ma sfatuiti sa fac, sunt tare incurcat cu motorasul asta, pacatoasa productie de nu se aduce piese pt ea in Europa - daca te duci la Honda la service parca ii injuri cu modelul asta, nici macar nu au auzit de el - parca e facut din ciocan, nu a iesit saracul tot dintr-o fabrica Honda ???????

 

MULTUMESC MULT PENTRU UN EVENTUAL RASPUNS !!!!

 

ca motor, sunt 2 cilindri in V si fiecare e cu bobina lui (le-am probat si ele functioneaza, dar la bujie nu ajunge scanteia-daca alimentez bobinele pe direct atunci da scanteie)

Editat de Vulturul argintiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca CDI-ul e cu 2 mufe/5 fire, cred ca te pot ajuta. Numai ca ori il dai jos sa-l vedem pe viu (daca esti din Bucuresti) ori ii faci niste poze clare.

La filtrul de aer... cam nasol :laugh: Daca il mai ai pe cel vechi, tot asa: ori poze ori pe viu sa-l vedem. Da-mi un PM daca vrei sa te trimit undeva sa ai sanse sa-l gasesti "la potrivire"

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...