Sari la conținut

Iesire


Postări Recomandate

cei din cluj.....simbata iesim pe traseul binecunoscut spre vladeasa....care se inscrie?deja suntem 4 , mai vedem..traseu forestier, nisip ,mlastina ,noroi, pietris apoi carari mai abrupte, citeva cursuri de apa la 40cm , pasune(cam umeda) ...si apoi stit voi ! am pregatit pulpane ,aripioare bericile. care se n scrie?

 

 

 

 

:moto: am probat iarba uda .... cool!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haide ti nu mai stati pe ganduri...o sa fie un traseu super bestial..

maine merg dupa scula ...ca cu dominatorul...nu prea cred ca merge...:moto: depinde ce traseu alegeti..am mai fost cu dominatorul pe acolo dar era uscat:P :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto: poze pe iarba uda...ideea ca vreau sa ajung cu dominatorul ..ca cu "scule " e destul de usor...hai si vom vedea uite poze pe iarba uda :moto:

 

:moto: :moto: :kali: :moto: doua poze de pe iarba uda.....imi pare rau dar cred ca ca laptopu meu face figuri,am introdus de mai multe ori topicu mii de scuze :kick:

 

cei din cluj.....simbata iesim pe traseul binecunoscut spre vladeasa....care se inscrie?deja suntem 4 , mai vedem..traseu forestier, nisip ,mlastina ,noroi, pietris apoi carari mai abrupte, citeva cursuri de apa la 40cm , pasune(cam umeda) ...si apoi stit voi ! am pregatit pulpane ,aripioare bericile. care se n scrie?

:moto: am probat iarba uda .... cool!!!

post-8534-1143633121_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cei din cluj.....simbata iesim pe traseul binecunoscut spre vladeasa....care se inscrie?deja suntem 4 , mai vedem..traseu forestier, nisip ,mlastina ,noroi, pietris apoi carari mai abrupte, citeva cursuri de apa la 40cm , pasune(cam umeda) ...si apoi stit voi ! am pregatit pulpane ,aripioare bericile. care se n scrie?

:moto: am probat iarba uda .... cool!!!

pacat k nu sunt din cluj...(oradea)....tare m-as fi dus si eu sa-mi bag crf-u`pe traseu ....pe viitor am sa am remorca si m-as alatura cu mult drag daca se poate desigur.....pana atunci distractie placuta si astept sa postati poze pe forum.....Gellert(oradea) :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a stricat din nou vremea....unii au pecat pe sosea.Eu sunt plin de noroi ,ud ,febra muscularaBAAA MAI TINE PLoAIA ASTA? :moto:

Cu cei din Oradea am un plan sa ne intilnim sus voi veniti dinspre beius va "conectez eu mai multi dar scrieti mi pe mesenger it_wsp@yahoo.com jean

post-8534-1144037138.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a stricat din nou vremea....unii au pecat pe sosea.Eu sunt plin de noroi ,ud ,febra muscularaBAAA MAI TINE PLoAIA ASTA? :moto:

Cu cei din Oradea am un plan sa ne intilnim sus voi veniti dinspre beius va "conectez eu mai multi dar scrieti mi pe mesenger it_wsp@yahoo.com jean

 

fiindca ai scapat porumbelul cu intalnirea cu cei ce vin dinspre beius in apuseni: stiti ca in viitorul parc natural al muntilor apuseni vor sa interzica accesul vahiculelor off-road si ca aveti in cluj un club de cicloturism cu un "director" in cicloturism care se cam afla in treaba si instiga impotriva noastra? nu stiu care l-ati suparat sau faceti dracului o cheta si dati-i si lui cadou un motor de teren sa priceapa ca nu motocicletele si motociclistii sunt cei care vin toata ziua pe munte sa-si verse uleiul ars din motor , sa-si imprastie pungile de plastic, conservele, sticlele si pet-urile peste tot si sa scurme toate vaile initiind focare de ravinare ci in principal hotii de lemne. si asemenea destepti le canta in struna la visatori ecologisti extremisti platiti de stat sa scrie programe cu masuri mai mult de imagine care convin de minune actualilor "rangeri" fosti padurari scapatati de retrocedarea padurilor pe care i-am surprins nu o data (adica urmele=masina personala ca ei au disparut subit in padure lasand totul balta unelte si restul la auzul motorului) pazind tractorul cu remorca de lemne de furat in zona de protectie in capatul vaii cetatilor unde accesul auto e blocat cu bariera la care doar ei au cheia. atata vreme cat n-au prevazut extinctia populatiei locale de la belis pana la pietroasa trebuie sa ne aparam intr-un fel si dreptul nostru de a exista in zona in interesul dezvoltarii

durabile a acesteia dar bineinteles respectand cat mai strict regulile de protectie a mediului, adica de

exemplu daca am poteca sau un drum cat de cat, pt ca e plin apuseniul de poteci "carosabile" sa nu scurm inutil iarba, sa nu distrug poteca cu weely-uri inutile si teribiliste, sa nu plec cu un motor din care curg toate, sa nu ambalez agresiv si inutil si sa dau prioritate animalelor pe care le intalnesc pt a le deranja cat mai putin, sa nu calc fanul oamenilor, sa fim cat mai curtenitori cu cei intalniti pe poteci dandu-le prioritate celor mai putin motorizati decat noi, bineinteles ca sa imi duc gunoiul acasa la pubela, etc., etc.

Trebuie sa luam atitudine, dar asta cat mai curand cat mai civilizat, cat mai hotarat si cat mai argumentat pt ca "sa ne fereasca dumnezeu de prosti si de harnici"! Oferiti-va ajutorul si colaborarea celor din zona voastra, salvamont, academie, regia padurilor, explicati-le cine sunteti si ce vreti influenteti-i in bine pe ceilalti motociclisti de teren pe care ii cunoasteti asociati-va in grupuri care promoveaza valorile de mai sus pentru a ne apara pasiunea comuna si pt a ne pastra dreptul de acces in zona!

Cred ca este fff important si astept cat mai multe raspunsuri posibil!!!

Dragos

Editat de dragos.voda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..ai mare dreptate si osa incerc si eu sa vorbesc cu baietii de pe aici si o sa incercam sa facem ceva..numai problema e ca multi dintre ei acuma au inceput nu de f mult timp sa se dea si fac si pe impresarii din ei si nu prea ai cu cine vorbi,dar o sa incerc sa-i conving pe toti sau cat se poate din ei..inca ceva peste nu mult timp sint sigur de asta o sa se bage si al noi legea cu cauciucurile ecologice (enduro fimm) si trebuie sa acceptam asta ca sa mai putem merge pe drumurile noastre mult iubite de off-road..deaja multi dintre noi le si folosim pentru binele naturii.. Numai bine si sper sa ne intalnim pe undeva prin apuseni..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..ai mare dreptate si osa incerc si eu sa vorbesc cu baietii de pe aici si o sa incercam sa facem ceva..numai problema e ca multi dintre ei acuma au inceput nu de f mult timp sa se dea si fac si pe impresarii din ei si nu prea ai cu cine vorbi,dar o sa incerc sa-i conving pe toti sau cat se poate din ei..inca ceva peste nu mult timp sint sigur de asta o sa se bage si al noi legea cu cauciucurile ecologice (enduro fimm) si trebuie sa acceptam asta ca sa mai putem merge pe drumurile noastre mult iubite de off-road..deaja multi dintre noi le si folosim pentru binele naturii.. Numai bine si sper sa ne intalnim pe undeva prin apuseni..

 

am auzit pe la colturi ca baietii de la salvamont de la cj si-au luat ceva motoare enduro, cros , sau asa ceva si le folosesc prin zona rachitele? poate apropierea de ei ar oferi o punte de legatura, macar pt obtinerea de informatii, ca am auzit ca celor de la paduri le-ar surade sa bage in zona de protectie exclusiva nu stiu ce munte dintre rachitele si belis pt ceva cocos de munte mai special sau asa ceva, si nu gandesc ca asta ar desfinta belisul ca statiune. da-le Doamne minte! parca cocosul ala n-a convietuit si pana acum cu cu toate vietuitoarele din zona , inclusiv oameni. cred aprox ca stiu care e muntele asta dar cand am urcat eu un pic pe el acum doi ani era cam atacat de motofierastraie si asta chiar cred ca deranjeaza bietul cocos daca n-o sa mai aiba copaci unde sa stea pe craca, dar n-am inteles ce are asta cu cei ce vin ca turisti acolo gen noi, nu ma refer la diverse masini cu nr de sj pe care le-am intalnit acolo si care darumau cerul cu decibelii manelelor, da eu oricum n-am linie audio profi pe exc, poate voi?

cat despre intalnire sper si eu la fel, cu zoli cu tot!

Editat de dragos.voda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ai dreptate Dragos.......chestia asta tot noi trebuie sa o facem pina la urma ,ca asa cum sunt idiotii aia pe 4 roti pe sosele care nu ne baga in seama , tot acei idioti care stau pe la tara ii deranjeaza motoarele noastre si nu-i deranjeaza acei turisti care lasa mizerie in urma lor .Stai linistit ca imi place sa cred ca am relatii si in cluj si in buc unde am stat 4 ani. poate vom reusi sa facem ceva daca ne unim .Trebuie sa i demanscam mai intii pe acel "porcus turisticus" care lasa in urma lui deseuri ,apoi o campanie impotriva taranilor invidiosi..... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ai dreptate Dragos.......chestia asta tot noi trebuie sa o facem pina la urma ,ca asa cum sunt idiotii aia pe 4 roti pe sosele care nu ne baga in seama , tot acei idioti care stau pe la tara ii deranjeaza motoarele noastre si nu-i deranjeaza acei turisti care lasa mizerie in urma lor .Stai linistit ca imi place sa cred ca am relatii si in cluj si in buc unde am stat 4 ani. poate vom reusi sa facem ceva daca ne unim .Trebuie sa i demanscam mai intii pe acel "porcus turisticus" care lasa in urma lui deseuri ,apoi o campanie impotriva taranilor invidiosi..... :goodposting:

 

 

cu campania impotriva nu sunt tocmai de acord, desi nu sunt un fan al motilor, si uite de ce: motii nu prea sunt "dusi la biserica"( la figurat) desi la propriu merg foarte des, ca sa aiba de unde sa vina la birt sa se imbete duminica, si o "campanie impotriva" ar putea sa se soldeze cu violente, si in aproape 30 de ani de convietuire eu am vazut semintele violentei germinand intre ei, desi cred ca de fapt singurul motiv este primitivismul existentei lor.

de aceea eu as boteza-o " campanie de imprietenire cu taranii" cu care daca reusim sa netezim o cale de comunicare pot fi foarte OK.

de retinut ca in mod natural un om cu cat este mai primitiv cu atat se teme mai mult de straini si are tendinta de a reactiona violent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...apoi o campanie impotriva taranilor invidiosi..... :goodposting:

"taranii aia invidiosi" se numesc localnici adica oameni ai locului care au dreptul de a hotari pe cine accepta si pe cine nu, ce le place si ce nu.

 

...si in aproape 30 de ani de convietuire eu am vazut semintele violentei germinand intre ei, desi cred ca de fapt singurul motiv este primitivismul existentei lor...

Mi se pare grav daca dupa 30 de ani de convietuire cu motii, ii privesti pe ei si "primitivismul" lor ca ceva etnic departe de minunata natie din care faci parte.

 

Atata vreme cat se va mai putea, va doresc la amandoi ture cat mai frumoase pe pamanturile "primitivilor" si "invidiosilor".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"taranii aia invidiosi" se numesc localnici adica oameni ai locului care au dreptul de a hotari pe cine accepta si pe cine nu, ce le place si ce nu.

Mi se pare grav daca dupa 30 de ani de convietuire cu motii, ii privesti pe ei si "primitivismul" lor ca ceva etnic departe de minunata natie din care faci parte.

 

Atata vreme cat se va mai putea, va doresc la amandoi ture cat mai frumoase pe pamanturile "primitivilor" si "invidiosilor".

:goodposting: :angryfire: :blbl: :lol: bai nene ESTI biker?

 

 

 

 

:box: NU O LUA IN NUME DE RAU!!!!faptul ca noi vb aici pe forum e una ..Sigur ca avem nevoie sa lucram cu diplomatie...A trece printr-un sat pe un drum public nu inseamna sa incalc terenul unui localnic.(nu trebuie sa ne doresti la AMANDOI ) suntem din ce in ce mai multi...Sunt multe de discutat pe tema asta......de ex .anul trecut trecind printr-o padure am vazut acei "localnici"taind si transportind cantitati mari de lemne (si nu cred ca o fac de capul lor)inchipue-ti ca eu am intotdeauna aparat foto si video in rucsac....dar noi nu vrem altceva decit sa ne bucuram de frumusetile patriei , sa vedem locuri greu accesibile, sa calarim motocicletele unele mai performante ,altele mai putin ,apoi sa ne bucuram de seri petrecute in natura ,cu muzica , cu beri,cu glume facute intre noi s.a.m.d........cred ca intelegi daca esti ....biker

post-8534-1144323350.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de apelativul "bai nene"!

 

Nu, nu sunt "biker" cel putin nu in sensul pe care-l intelegi dumneata!

 

Imi place insa motociclismul de prin 1974.

 

P.S. ti-am editat putin mesajul caci nu se mai intelegea nimic din el. Sper ca am nimerit forma intentionata de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu o lua in nume de rau!!!! cred ca sti la ce m-am referit cu bikerii!!!!eu imi doresc sa te alaturi oricind si o sa vezi ca nu e chiar ....... :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...