Sari la conținut

Mai primiti membri?


Postări Recomandate

Salut domnilor!

De aproximativ 6 ore sunt mandrul posesor al unei Yamaha Super Tenere! Bucuria este mare, nespus de mare! Azi la ora 8 dimineata am primit permisul prin posta (o bila alba autoritatilor), iar la ora 6 seara aveam si motocicleta!

Poate pot parea exagerat, dar la 42 de ani este ceva sa-ti realizezi un vis!

 

Motorul l-am cumparat de la Szabo Vincze (http://www.mototrading.ro), un tip super ok, vedeti ca mai are motociclete de vanzare.

 

Pozele sunt de pe anuntul de vanzare deoarece am ajuns pe noapte si nu am avut timp de poze (ca na, a trebuit sa o ud! ;) ).

post-48970-1249679199_thumb.jpg

post-48970-1249679209_thumb.jpg

post-48970-1249679223_thumb.jpg

post-48970-1249679230_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo si felicitari, inca un motorist in Valeni de munte unde sinteti citiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule, felicitari !

La 42 de ani sa-ti iei motor si permisul e ceva, nu exagerat, dar unii la 42 se gandesc la admirat papadiile din fata casei, nicidecum la batut buca pe sa motorizata.

Drumuri bune si fara incidente !!!

\m/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult pentru gandurile bune! Asemenea va doresc si voua!

 

Si daca tot mi-am luat ieri si permisul si motocicleta, azi am mesterit toata ziua la ea, (isi arata si ea anisorii pe ici pe colo), iar dupa amiaza am facut si o mica proba de off road, impreuna cu Leo (Africa Twin-ul galben) si un alt prieten, Andy cu un Transalp. Lasand la o parte durerea de spate si de maini, experienta a fost una extrem de placuta. Incep sa ma imprietenesc cu naravasa, dar va mai dura cu siguranta. Important este ca nu am trantit-o (mai ales ca deocamdata nu am crash bar), dar mult nu a lipsit, si ca motorasul a mers fara probleme. Nu creste temperatura, un lucru bun si sunt multumit de suspensia fata, care pe asfalt mi se parea cam moale, pe santulete si denivelari si-a aratat valoarea. Stiu ca au fost multe polemici in legatura cu faptul ca aceste motociclete sunt prea mari pentru incepatori, lucru adevarat pana la un punct. Sunt mari, destul de greoaie pe loc, dar conteaza foarte mult ce anume iti doresti, daca incepi progresiv, cu rabdare, rezultatele or sa apara cu siguranta.

 

Multumesc din nou pentru buna primire si sa ne vedem sanatosi la prima intrunire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...