Sari la conținut

ajutor carburator


Postări Recomandate

Cer ajutor intr-o problema: doresc sa montez pe un motor de masina de 1100cc un set de 4 carburoatoare ca la motocicletele cu 4 cilindrii in linie. Ce model ma sfatuiti sa caut si care este parerea voastra. Voi obtine o imbunatatire a caracteristicilor motorului? Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone
Cer ajutor intr-o problema: doresc sa montez pe un motor de masina de 1100cc un set de 4 carburoatoare ca la motocicletele cu 4 cilindrii in linie. Ce model ma sfatuiti sa caut si care este parerea voastra. Voi obtine o imbunatatire a caracteristicilor motorului? Va multumesc.

 

Depinde de motor. Ce motor este? Oricum nu te astepta la minuni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de motor. Ce motor este? Oricum nu te astepta la minuni.

este motor de vw polo model 1981. bineinteles ca nu ma astept la minuni, dar pentru mine si o imbunatatire de 1% ... e tot o imbunatatire. i-am facut o evacuare cu seripsori care are tevile egale ca lungime,(70-80 cm) si se observa o imbunatatire. i-am pus aprindere electronica cu senzor hall, ceea ce fabrica nu o facut pentru modelele alea, si l-am mai imbunatatit ... considerabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Cred ca o baterie de carburatoare ce provin de la un motor de 600 sunt de ajuns. Problema e ca motorul asta de Polo e un motor economic, are supape mici. Motoarele astea au fost montate si pe Golf 1 si nu aveau viata deloc. In schimb erau usor de reparat, am facut cateva motoare d-astea.

De exemplu hulitul motor de Oltcit (tot 1100) era un motor de turatie (supape mari si inclinate, galerii mari in diametru) si poate fi "tunat" cu alte carburatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca o baterie de carburatoare ce provin de la un motor de 600 sunt de ajuns. Problema e ca motorul asta de Polo e un motor economic, are supape mici. Motoarele astea au fost montate si pe Golf 1 si nu aveau viata deloc. In schimb erau usor de reparat, am facut cateva motoare d-astea.

De exemplu hulitul motor de Oltcit (tot 1100) era un motor de turatie (supape mari si inclinate, galerii mari in diametru) si poate fi "tunat" cu alte carburatoare.

na...acuma ce sa iti spun.....ai dreptate...dar eu asta il am si ma duce (inca) ... si am gasit la cineva ceva carburatoare de 750 cc cu 60-70 euro...ceea ce nu mi se pare mult pentru incercarea asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...