Sari la conținut

Bucuresti-Calarasi-Ostrov-Cernavoda-Bucuresti


Marat
 Share

Postări Recomandate

Vad ca mai nimeni nu propune plimbari in acest sfarsit de saptamana si cum eu am in sfarsit timp sa ies m-am gandit sa anunt aici in ce directie plec , poate mai vrea cineva sa iasa la plimbare. Traseul este foarte frumos si relaxant , peisaje de vis prin Dobrogea , cred ca sunt cam 250 - 270 de km per total. Se trece cu bacul la Calarasi , costa cam 10 ron (cred) Se poate face un popas la Grota sf Andrei si de altfel oriunde pe malul Dunarii. Asfaltul este ok dar exista si o portiune de piatra cubica (cam 5-6 km) Cei cu vitezane in general nu sunt prea fericiti pe acolo. Eu plec la ora 9 de la benzinaria Mol de la iesirea pe Autostrada Soarelui. Voi fi acolo la 8 45 si astept pana la 9 . Merg cu pasager si nu ma grabesc nu stiu viteze de croaziera dar oricum sunt si sate asa ca nu voi merge prea repede, pe autostrada in general legal. Nu prea exista restaurante (de fapt chiar nu exista ) fiind o zona saraca. De la Cernavoda exista posibilitatea extinderii traseului pe la Capidava si Histria , un traseu superb de asemenea dar mai lung. Nu am alte precizari de facut (si nici nu cred ca mai pot verifica pana atunci daca raspunde cineva), cine vrea vine la benzinaria Mol (intrare pe A2) la 8 45 - 9 duminica.Eu am un SV rosu B79 KNU.

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut :D

eu sunt ala cu hornetu albastru :D)

 

...in fine a fost faina excursia... o parte din struguri a iesit cam ..ciufulita, mai sa se transforme in must in tocase...

 

sper sa mai iesim.

 

BTW, stii firma de asigurare care sa faca RCA pentru o luna, doua?

 

o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma, ambele horneturi erau albastre. :D Zi ca erai ala care a ajuns primu' la benzinarie, sau ala cu topcase. :D

 

salut :blink:

eu sunt ala cu hornetu albastru :jump:)

 

...in fine a fost faina excursia... o parte din struguri a iesit cam ..ciufulita, mai sa se transforme in must in tocase...

 

sper sa mai iesim.

 

BTW, stii firma de asigurare care sa faca RCA pentru o luna, doua?

 

o zi buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...