Sari la conținut

Noua mea motoreta Kawasaki ZXR 400 '97 ONLY GALATI


galatzi_mic
 Share

Postări Recomandate

Salut.Sunt fericitul posesor al unui Kawasaki Ninja Zx4R din '97 cu 35.000 km...Am hotarat ca dupa ce am condus scutere apoi un RS 125 si un TZR 50...am zis ca e timpul sa mai progresez putin si sa-mi iau ceva 4 timpi..Debia am facut 18 ani si am luat si permisul,prietenii mi-au spus sa-mi iau 600,dar eu zic ca nu mi se potriveste 600,prea puternica,am zis ca mai bine 400cc,mai putini cai dar destul de rapida zic eu.Chiar daca e veche tin la ea foarte mult...Defapt eu visez la Honda cbr 600 rr,poate o sa am candva..dar incet incet o sa ajung si la aia :D.Daca mai e cineva care are zx4 si vrea sa schimbam niste pareri sa-mi dea add la id-u' galatzi_mic ... sunt din Galati ... Si poate ne vedem prin trafic.Hai noroc :)

post-47415-1256154333_thumb.jpg

post-47415-1256154819_thumb.jpg

Editat de galatzi_mic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omule...debia mi-am luat'o,am dat 1.500 pe ea dar trebuie schimbat kitul de lantz,uleiul,filtre si curatzat carburatoare...si saptamana care vine am sa-mi fac comanda si de costum full protectie probiker :) si oricum nu ma plimb cu ea pe vremea asta,astept primavara...Hai noroc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o motocicleta pe care inveti "meserie" foarte repede si se tine de cele de 600 foarte bine. Apreciez mult faptul ca ti-ai ascultat instinctul si nu "prietenii".

Multa bafta si sa aveti grija unul de altul. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama, ce bine arata la anii pe care-i are. Pune-i crashpad-uri. Cred ca e cel mai intretinut zx4r din tara. Ai mare grija de el si sa-i dai ulei din 4 in 4000 km. Verifica-i uleiul sa nu ramana fara. Si nu tura ca idiotul cand e rece motorul.

 

Multa bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...