Sari la conținut

Yamaha xjr 400


clauditu2002
 Share

Postări Recomandate

buna ziua. am cautat o idee pe net dar nu am gasit mare lucru despre aceasta motocicleta, Yamaha xjr 400. socrul unui coleg de facultate are una din asta de vanzare. este din anul 1996, 28.000 km si costa 1000 de euro. ce puteti sa imi spuneti despre ea, este fiabila, merita? din cate am vazut nu prea are lumea pe aici. colegul asta spune ca este ingrijita, dar inca nu am vazut-o. ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai intai mergi sa o vezi, eventual si cu cineva mai vechi in ale motoarelor.

La bani e ok, dar din cate stiu e model rar si in caz de ceva, mai greu de gasit piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu am cu cine sa merg pentru ca nu stiu pe nimeni care se pricepe la motoare. si cat de greu se gasesc piese? ca nu vreau sa il iau si sa ma trezesc ca se strica si nu gasesc sa o repar. modelul e frumos si nu e nici scump si as cam avea incredere in baiatul asta care o vinde

motorul meu este din 1983, si la RAR am stat o saptamana dupa omologare individuala-am crezut ca m-o lovit ceva "noroc" si sa mai am ceva de plata in plus!. Asa ca ,e singuru din tara in stare originala, iar piese se gasesc pe toate gardurile-doar la comanda- si sunt . Asa ca nu e o problema vechimea la un motor-ca nu este autoturism, ce starea in care se gaseste! Bafta in alegere! pretu e ok, al meu sta in 1000 euro, si vreau sa-l mai tin 20 de ani functional :laugh: Piesele NU sunt o problema si daca e un motor mai rar sau unic in tara!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu am cu cine sa merg pentru ca nu stiu pe nimeni care se pricepe la motoare. si cat de greu se gasesc piese? ca nu vreau sa il iau si sa ma trezesc ca se strica si nu gasesc sa o repar. modelul e frumos si nu e nici scump si as cam avea incredere in baiatul asta care o vinde

 

 

cauta un XJR 1300 sau chiar si un 1200 mai vechiut.....nu o sa iti para rau :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...