Sari la conținut

Pocket-bike (ignition...)


Postări Recomandate

Am un pocket-bike .... toate bune si frumoase pana acum 5 luni.

De atunci merge doar 5...10 minute dupa care se opreste!Astept cateva ore (pana se raceste cica...) dupa care merge la fel de putin timp.Dupa parerea mea si a unor mecanici,problema este bobina de inductie :bigstar:

Va rog mult daca stiti vreo sursa de unde pot lua aceasta piesa sau o solutie pentru a o inlocui...as fi recunoscator.

 

PS: E o jucarie destul de dragutza :cheers:

 

Astept un semn bun :cheers: Multumesc Anticipat ;)

post-9479-1149184749_thumb.jpg

Editat de CobraVlad23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un pocket-bike .... toate bune si frumoase pana acum 5 luni.

De atunci merge doar 5...10 minute dupa care se opreste!Astept cateva ore (pana se raceste cica...) dupa care merge la fel de putin timp.Dupa parerea mea si a unor mecanici,problema este bobina de inductie :cheers:

Va rog mult daca stiti vreo sursa de unde pot lua aceasta piesa sau o solutie pentru a o inlocui...as fi recunoscator.

 

PS: E o jucarie destul de dragutza :hug:

 

Astept un semn bun ;) Multumesc Anticipat :bigstar:

posibil sa se fii dus bobina...si cand se incalzeste sa nu mai mearga.....hmmmm sau sa se fii dus segmentii si pistonul...si cand se incalzeste sa nu mai aiba destula presiune in cilindru

comanda de la louis sau polo ...trebuie sa aiba....cauta

bafta :cheers: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

posibil sa se fii dus bobina...si cand se incalzeste sa nu mai mearga.....hmmmm sau sa se fii dus segmentii si pistonul...si cand se incalzeste sa nu mai aiba destula presiune in cilindru

comanda de la louis sau polo ...trebuie sa aiba....cauta

bafta :bigstar: ;)

 

 

ms piretene ! but mai usor un pic :cheers: ce e polo sau louis ?:)In caz ca este vreo firma...un link ceva catre website ceva ? PLS ... ms de interventie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos ! dar totusi... nu prea inteleg nimic ca e in Germana si e cam nasol ca e firma din afara :banana: :D

Asta e.... multumesc oricum

 

 

iti dau un numar de telefon la care sa suni.baiatu aduce si de la polo si de la louis 0744131876.insa ar fi bine daca poti sa pui o poza cu bobina de inductie.probabil e de la bobina.insa niste poze ar ajuta foarte mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iti dau un numar de telefon la care sa suni.baiatu aduce si de la polo si de la louis 0744131876.insa ar fi bine daca poti sa pui o poza cu bobina de inductie.probabil e de la bobina.insa niste poze ar ajuta foarte mult.

 

 

Am desenat bobina de inductie pentru ca momentan este la cineva .... ! Spune-mi te rog cum se numeste persoana ce detine acel numar de telefon si cum pot sa ii trimit viitoare poze cu bobina de inductie te rog ! Ms mult !

post-9479-1149972986_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...