Sari la conținut

rog un sfat


BGS
 Share

Postări Recomandate

salutare,

 

ieri mi-am achizitionat un exc de 200 din 2009. impreuna cu motorul am primit si protectii de radiator noi noute pt. modelul motorului, care se si potrivesc. astazi le-am montat si surpriza cea mare este ca nu pot vira ghidonul la stanga suficient.

 

nu este din cauza surubului de reglaj ca l-am lasat pana atinge telescopul in protectia de la radiator, la dreapta mi-e suficient cat se poate vira, dar la stanga e foarte putin si nu ma pot descurca cu el asa.

 

rog sfaturi cu eventuale solutii (nu de genul sa dau jos protectiile). :lol:

 

 

multumesc anticipat.

 

endurela placuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si la 450 din 2008 tot asa atinge. Si un sezon asa l-am facut; limiteaza in protectia de radiator si gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DA ! ...

e bine cum zice Edi,

ori radiatorul e putin strambat din prinderile din cadru, mai trage-l putin in spate, atata cat se poate, vezi daca e prins plasticul lateral de el...si cam asta poti sa faci...

 

lasa maruntisurile si dai bataie la deal....acolo trebuie sa fie bine....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt. cele spuse mai sus. Am vorbit cu mai multi care au confirmat ca intr-adevar asa este si singura solutie este ciocanelul cu care ar trebuii indoite protectiile la locul unde atinge telescopul.

 

la cat mai multa endureala

Mesaj completat

Multumesc pt. cele spuse mai sus. Am vorbit cu mai multi care au confirmat ca intr-adevar asa este si singura solutie este ciocanelul cu care ar trebuii indoite protectiile la locul unde atinge telescopul.

 

la cat mai multa endureala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faci semn cu markerul(alb) cam unde bate furca si iei in calcul si cat se mai roteste dupa modificare demontezi protectia si cu un ciocan regulamentar aplici lovituri succesive pana aplatizezi tzava.

 

ATENTIE: fata dinspre radiator o pui pe nicovala si lovesti cu ciocanul dinspre exterior pentru a optine deformarea corecta. poti utiliza si ceva lampa cu gaz pentru a muia materialul un pic.

 

la sfarsit aplici un sprai cu vopsea neagra...

 

se serveste rece si cu lamaie :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prerea mea e sa nu te apuci de ciocanarii.

Lasa-l asa, regleaza surubul astfel incat sa nu mai atinga telescopul nimic.

In cateva ore te vei obisnui cu noua cursa a ghidonului si cu asta basta :wink:.

 

 

asa ar fii ideal dar totusi e prea mic virajul

 

cred ca o sa urmez sfaturile lui stulewa de mai sus pt. a obtine o cursa mai mare.

 

multumesc frumos tuturor.

Editat de BGS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...