Sari la conținut

Roata Ij


abil-psihic
 Share

Postări Recomandate

Stie cineva vreun mecanic care se pricepe la indreptarea rotilor? Am un IJ (Planeta5) la care s-a cam ovalizat roata din spate si motocicleta a inceput sa fie destul de instabila.

Daca nu, poate vreunul dintre voi are vreo roata (de 18) in stare buna, de vanzare.

Mersi! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult, Blackrider!

Roata e ca si luata :banana: Ramane doar sa ne vedem si sa facem tranzactia :D

 

Aleko, stiam de Rabinu` de la un amic care a apelat la el, fara a fi insa prea multumit. Din cate mi-a spus, rotile au fost indreptate superficial, in sensul ca erau `un pic mai drepte`. Oricum, mersi pt numar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io am apelat de multe ori la el pentru roti (de vreo 3 ori), si pentru chestii mai serioase si mai complexe (seturi, conversie 6V-12V...) si tot ce pot sa spun e ca nu a lucrat niciodata superficial. Rabinu nu lucreaza superficial si isi intretine motocicletele cu cea mai mare grija, cine a cumparat de la el stie. Bafta cu "noua" roata. Daca nu e dreapta stii unde poti apela. Mai bine intrebai cum sta cu angrenajul interior, e papat? Cum sta cu rulmentii? Mai are ceva crom pe ea?

 

Inca ceva. Rotile de Ij sunt mai problematice din cauza porcariilor de spite. Se si stramba usor si sunt mai greu de reparat. Daca prietenul tau nu a primit roata dreapta, inseamna ca janta era muci, si nu o puteai aduce din spite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...