Sari la conținut

Se Pot Face Carenele Si Scaritele In Acest Caz?


Postări Recomandate

Sunt foarte fericit ca in curand imi voi lua(sper eu)primul motor o Aprilia Rs-125.Din pacate e cazuta si necesita niste reparatii la care vreau sa stiu cum si daca se pot face.

1.Carene laterale zgariate(asta stiu ca se poate face)

2.Carena fata sparta(si asta se cam poate face din cate stiu)

3.Scarita de la frana indoita oleaka

4.Marea problema....tubusoarele carenei prin care trece surubul care prinde carena de cadru sunt rupte si daka pun suruburile cred k trece floricika aia prin plastic deci nu tine.Cam tot ce inseamna sistem de prindere al carenelor e rupt inclusiv ochiurile alea prin care trec suruburile de leaga carena laterala de carena fatza.....m-ar interesa sa stiu daca se pot face si cam la ce pret ajunge

 

Am cateva variante...sa o las naked fara semnalizari si oglinzi sa o carpacesc daca se poate sau.... sa dau 31 mils pe carene si sa nu mai mananc 1 an de zile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca carena fata e sparta, verifica foarte bine sa nu fie indoite telescoapele, sau chifla care tine telescoapele sa nu fie stramba.........uita-te si la semighidoane.

 

Baga mai bine niste poze cu mobra, sa vada si altii cum arata, pretul care cere proprietarul pe el, ca poate nu merita sa o cumperi, oricat de eftina ar fi.

 

Bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are nici o problema la telescoape sau asa...ci numai plasticele...a fost cazuta pe lateral si m-am uitat destul de bine.La tot in afara de carene,scarita si semnalizari pe dreapta e super ok...chiar am vazut-o cu un mecanic si a studiat-o indeaproape si mi-a spus cum care si ce fel.Despre poze nu am cum sa pun la dispozitie deoarece nu i-am facut k am uitat aparatul....deci intrebarea ramane se pot face carenele?cu problemele mai sus mentionate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai nevoie de carene te pot ajuta am kitul complet de carene de la rs

am nevoie de an orice element de carena se rezolva

numai bine

eugen 0723604088

Pai este 2005,dar tubusoarele acelea sunt fac parte din carena si nu imi imaginez cum s-ar putea inlocui(poate nu am destula imaginatie).sau prin kitul complet vrei sa spui ca ai tot setul de carene?-2laterale si masca fata?daca este asa as vrea sa stiu si eu un pret.Multumesc anticipat.Am pus si o poza cu ea cand era noua

 

daca ai nevoie de carene te pot ajuta am kitul complet de carene de la rs

am nevoie de an orice element de carena se rezolva

numai bine

eugen 0723604088

Pai este 2005,dar tubusoarele acelea sunt fac parte din carena si nu imi imaginez cum s-ar putea inlocui(poate nu am destula imaginatie).sau prin kitul complet vrei sa spui ca ai tot setul de carene?-2laterale si masca fata?daca este asa as vrea sa stiu si eu un pret.Multumesc anticipat.Am pus si o poza cu ea cand era noua

post-6413-1150385205_thumb.jpg

post-6413-1150385323_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...