Sari la conținut

motociletele MZ RT 2008


ursus
 Share

Postări Recomandate

[rand sters de moderator]

 

Salutare lume,

 

In 2008 mi am luat o motocicleta, am ales o nemteasca cu mai putin renume in zilele noastre pe cei mai multi dintre motociclisti. Am ales, 125 cmc fiind incepator, dorind sa invat, sa ma bucur de palcerea de a conduce o motocicleta cat mai multi ani. Marca motocicletei este MZ RT 125, adus la comanda exact din patria mama - Germania.

 

Am tinut cont de sfaturile priceputilor cu experienta in lumea moto cat nu am eu in ani de viata (mai bine de 30 ani) si nu regret am facut o alegere foarte bune. Am ales un motor destul de aratos, manevrabil, nu foarte scump, nou, cum mult mai multa putere decat am crezut ca poate dezvolta un 125 de cmc. Ma salvat de o gramada de ori fiind un motor usurel, usor de rederesat si cu suficienta viteza pentru un incepator. Fac parte din gasca celor care neaga cu vehementa faptul ca : "lasa ba ca si un 600 e bun, esti si tu atent...apoi ce faci iti iei unul mic si ..." Am mers si pe motoare mult mai mare de 125 cmc si chiar cred ca pt un incepator e prea riscant.

 

Cine vrea sa adauge cate ceva despre noile MZ uri si despre calitatile acestora este rugat sa o faca si aici.

 

[rand sters de moderator]

post-40100-1267869698_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...