Sari la conținut

Aprilia Rs 250 - Puterea Motorului


Postări Recomandate

Depinde de an.Parca ala din '91 are 58 si cel din 2004 72.5

 

:lol: din cate am vazut pe net sunt doua modele.. unul din '95 de 56 de cai si unul din '98 care.. paradoxal... scoate si mai putin... 54 de cai... astea sunt datele de pe mobile.de. Totusi pe alte siteuri puterea data e mai mare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ultima serie a fost fabricata in 2002.

Din ce am citit eu, RS are 72,5 hp (@ 11900 rpm) la arbore si 64,3 hp (@ 10400 rpm) la roata. De asemenea are un cuplu uimitor de mic (la fel ca toate 2t-urile): 40 Nm (@ 10750 rpm).

 

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/apr..._rs250%2000.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat pe mai multe siteuri unde am vazut ca Aprilia RS 250 scoate 65-70 CP. Totusi pe mobile.de puterea data de vanzator era de 54-56 de cai. De unde aceasta neconcordanta? Care este puterea reala a motorului?

se pot modifica multe la acest motoras :cheers: mergi pe la s,enila si vezi unul modificat cu 65~caluti tobe sport...,carene fibra scoasa pompa de ulei.....si alte modificari ....nu a luat degeaba locul 2 la targu mures :cheers: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am citit eu, RS are 72,5 hp (@ 11900 rpm) la arbore si 64,3 hp (@ 10400 rpm) la roata. De asemenea are un cuplu uimitor de mic (la fel ca toate 2t-urile): 40 Nm (@ 10750 rpm).

 

Mersi pt informatii! :lol: Cuplul nu mi se pare extrem de mic :cheers: , avand in vedere ca un zxr 400 are acealsi cuplu, cam la aceeasi tuaratie.. Chiar mi se pare mare pt un 250.. Numai ca e interesant de vazut curba cuplului... Este posibil ca la turatii joase sa fie fara vlaga

 

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/kaw...zxr400%2094.htm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...