Sari la conținut

thassos 29apr-2mai


sorin das
 Share

Postări Recomandate

Gogule, alias Sorin Das ...

 

Vad ca imparti in stanga si-n dreapta camere cu vedere la mare...realizezi ce o sa ti se intample daca deschidem ferestrele si vedem rufe la uscat pe sarma?

 

Noi o sa mergem sigur toata noaptea prin Bulgaria...deja ne-am facut un obicei sa oprim pentru o cafea la OMV-ul de pe centura Sofiei...

 

Gogule, mergem noi prea tare, sau mergi tu prea incet? Ai uitat ca am venit impreuna la prima iesire in Thassos?

Te astept pe serpentinele de la Kato Nevrokopi...si apropo, sa ai euro marunti pentru politia bulgara...stii ca tu platesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gogule, alias Sorin Das ...

 

Vad ca imparti in stanga si-n dreapta camere cu vedere la mare...realizezi ce o sa ti se intample daca deschidem ferestrele si vedem rufe la uscat pe sarma?

 

Noi o sa mergem sigur toata noaptea prin Bulgaria...deja ne-am facut un obicei sa oprim pentru o cafea la OMV-ul de pe centura Sofiei...

 

Te astept pe serpentinele de la Kato Nevrokopi...si apropo, sa ai euro marunti pentru politia bulgara...stii ca tu platesti!

Poti sa pui si tu traseul pe care o luati? Sa ma inspir si eu ca habar n-am pe unde sa merg.

Trebuie sa am leva sau e suficient sa am euroi?

 

P.S.

Daca deschidem ferestrele e de bine..................sa nu deschidem fermoarul de la cort. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Traseul nostru, cu plecare din Bucuresti, mai scurt cu vreo 150 km, decat dc am fi plecat din Cta. :

Giurgiu - Ruse - Pleven - Sofia - Blagoevgrad - Simitli - Razlog - Bansko - Goce Dolcev - Kato Nevrokopi - Drama - Keramoti

 

Nota : cand se ajunge in Simitli, se face stanga catre Razlog / Bansko...pe harti sau gps, nu apare portiunea de drum intre Goce Dolcev si Kato Nevrokopi, este un drum relativ nou presupun, dar foarte bun si mai scurt decat daca am fi trecut granita pe la Kulata, iar apoi prin Serres...

 

Noi am gasit drumul acesta din intamplare, la intoarcere tot din Thassos, in octombrie 2008, de atunci am mai fost de trei ori, si numai pe aici mergem...

Mesaj completat

 

Cel mai bine este sa schimbam leva...avand euro, pierdem mai mult la curs, cand alimentam sau mai luam cate ceva, dar nu este neaparat un capat de tara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a_co:

cati km are drumul asta din buc? eu am mers pe ruta veche de tir-uri pe svilengrad si sunt cam 700. am facut cam 8 ore de la buc la keramoti (5:30 - 13:30).

Salut!

 

Eu stiam ca traseul pe care ai mers tu, este mai lung de 700 km...pe acela pe care mergem noi, tot 700 km sunt...dar drumul este mult mai bun decat prin Svilengrad...

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gogule, alias Sorin Das ...

 

Vad ca imparti in stanga si-n dreapta camere cu vedere la mare...realizezi ce o sa ti se intample daca deschidem ferestrele si vedem rufe la uscat pe sarma?

 

Noi o sa mergem sigur toata noaptea prin Bulgaria...deja ne-am facut un obicei sa oprim pentru o cafea la OMV-ul de pe centura Sofiei...

 

Gogule, mergem noi prea tare, sau mergi tu prea incet? Ai uitat ca am venit impreuna la prima iesire in Thassos?

Te astept pe serpentinele de la Kato Nevrokopi...si apropo, sa ai euro marunti pentru politia bulgara...stii ca tu platesti!

 

Gogule, eu cred ca nu avem cum sa ne bagam in ritm cu voi. Am hotarat aseara cu Cristi ca o luam si noi prin Bucuresti, dar e mai greu sa mergem dupa voi, mai ales ca eu o sa am si pasager.Nu ca ar fi un impediment in a merge mai repede dar e o invitatie la prudenta. In orice caz, mergem la plimbare, nu sa ne rupem capul. Am inteles ca voi plecati de cu seara, dupa ce va terminati treaba. Noi am vrea sa plecam cam pe la 12 din Cta. Oricum...avem 3 zile de stat acolo... Cred ca o sa iasa super. Rezervarea la hotel e facuta. Am primit si mail de la hotel. Am vb direct cu proprietarul. Dar vreau sa stiu cum e hotelul, nu am vazut nici macar o poza de acolo. e in regula? Ca diferenta fata de Alexandra nu e asa mare, 9 euro/zi. Ar trebui sa fie marfa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu aproximatie ruta lu'Andrei din Bucuresti prin Sofia-bansko-drama-keramonti are in jur de 780km.

Mesaj completat

a_co:

cati km are drumul asta din buc? eu am mers pe ruta veche de tir-uri pe svilengrad si sunt cam 700. am facut cam 8 ore de la buc la keramoti (5:30 - 13:30).

sal! Doru spune-mi te rog pe unde ai mers pentru ca mie pe aceelas drum imi ies cam 820km.....BUCURESTI-NOVA ZAGORA-STARA ZAGORA-SVILENGRAD-SOUFLI-ALEXANDROPOLI-KERAMONTI.

Mesaj completat

cu aproximatie ruta lu'Andrei din Bucuresti prin Sofia-bansko-drama-keramonti are in jur de 780km.

Mesaj completat

 

sal! Doru spune-mi te rog pe unde ai mers pentru ca mie pe aceelas drum imi ies cam 820km.....BUCURESTI-VELIKO TIRNOVO -STARA ZAGORA-SVILENGRAD-SOUFLI-ALEXANDROPOLI-KERAMONTI.

 

Mesaj completat

din constanta prin varna -burgas -svilengrad-alexandropoli -keramonti 895km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grupul se mareste, tocmai am mai rezervat o camera pentru un alt prieten, care vine din Bucuresti cu noi...dar pe patru roti...de bun augur un portbagaj de masina (cei drept nu prea mare), mai indesam la el bagaje pe care de altfel le-as fi legat in spatele meu...si ghiciti ce? Tot cu vedere la mare...

 

Ma gandesc ca la cate camere cu vedere la mare ne da grecul asta prin telefon, sa nu aiba un tapet prin camere, gen "Rapirea din serai"...cu marea Egee...

 

"Good rooms and great party for you, my friend"...zise grecu' la telefon...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:love: :love:

 

 

Pana la urma cei din Constanta pleaca din Bucuresti?

Mai pleaca cineva din Bucuresti in afara grupului "Valentino Rossi , Jorge Lorenzo"?

 

Salut!

Pana la urma, toata lumea se pare ca pleaca din Bucuresti...ba mai nou, Cristi incearca sa ne convinga (Valentino si Jorge) sa ii asteptam si sa plecam cu totii pe la 22...nu este un plan rau...

 

Gogule, ceva m-a cam pus pe ganduri in seara asta! Am venit de la frate-miu din Voluntari pe la 1 noaptea cu scuterul...frig, Gogule, frig...stii la ce ma gandesc? la cat de frig o sa fie prin Bulgaria noaptea...stii, noi avem experienta drumurilor trecute, tot noaptea, si tot tare frig...

 

Ce ne facem Gogule?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal! Doru spune-mi te rog pe unde ai mers pentru ca mie pe aceelas drum imi ies cam 820km.....BUCURESTI-NOVA ZAGORA-STARA ZAGORA-SVILENGRAD-SOUFLI-ALEXANDROPOLI-KERAMONTI.

Mesaj completat

 

am mers fix pe ruta buc keramoti cum mi-a trasat-o un gps garmin, e postata aici:

 

/index.php?...t&id=567814

 

sunt fix 691 km, nu stiu de ce va ies mai multi, nici n-ar putea fi mai multi daca i-am facut in 8 ore.

pana in potos sunt 747 km.

ruta garmin de potos o puteti descarca de aici:

http://www.bikersnet.ro/index.php?topic=60.0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt fix 691 km, nu stiu de ce va ies mai multi, nici n-ar putea fi mai multi daca i-am facut in 8 ore.

pana in potos sunt 747 km.

ruta garmin de potos o puteti descarca de aici:

http://www.bikersnet.ro/index.php?topic=60.0

multam Doru!asta este ruta numai ca mie imi ies mai mult cu vreo 70km................oricum nu este nici o problema cred ca diferenta o da ocolirea oraselor principale

Mesaj completat[/b

Mesaj completat

Salut!

Pana la urma, toata lumea se pare ca pleaca din Bucuresti...ba mai nou, Cristi incearca sa ne convinga (Valentino si Jorge) sa ii asteptam si sa plecam cu totii pe la 22...nu este un plan rau...

 

Gogule, ceva m-a cam pus pe ganduri in seara asta! Am venit de la frate-miu din Voluntari pe la 1 noaptea cu scuterul...frig, Gogule, frig...stii la ce ma gandesc? la cat de frig o sa fie prin Bulgaria noaptea...stii, noi avem experienta drumurilor trecute, tot noaptea, si tot tare frig...

 

Ce ne facem Gogule?

ai dreptate........tu vrei s-a pleci noaptea. stii ca eu nu degeaba am parul alb si sunt mai batrin.dar ma iau dupa astia mai tineri si mai impulsivi(nu, ca nu mi-ar place!!!!!!!!!)erau trei grade pe autostrada de la Sofia..... frig rau.oricum mai avem o saptamina si un pic s-a ne hotarim .o s-a vedem si cum este vremea atunci.Tu ai dreptate cind spui s-a plecam la ora aia din punct de vedere a zilei urmatoare(practic cistigam o zi)dar drumul in sine numai placere nu este...............FRIG POLITIE INTUNERIC!!!!....apropo de politie tu mergi in fata si platesti amenzile"prietenii stiu de ce"

Editat de sorin das
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este Gogule, am uitat ca ai o varsta inaintata, si nu te mai tin puterile ca in vremurile bune...in curand, o sa ajungi ca mosul acela din reclama...doar te vei uita la motor, ca de urcat pe el...

In afara de ochelarii smecheri de scufundari pe care nu ii gasesc, nici de costumul de ploaie nu stiu nimic...pe viitor, nu ma mai mut Gogule...iar dc mergem noaptea, este cam groasa treaba...

Cred ca plecam pe zi...miercuri dimineata...te-am surprins?

 

Test...recunosti locul?

post-8733-1271619016_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este Gogule, am uitat ca ai o varsta inaintata, si nu te mai tin puterile ca in vremurile bune...in curand, o sa ajungi ca mosul acela din reclama...doar te vei uita la motor, ca de urcat pe el...

In afara de ochelarii smecheri de scufundari pe care nu ii gasesc, nici de costumul de ploaie nu stiu nimic...pe viitor, nu ma mai mut Gogule...iar dc mergem noaptea, este cam groasa treaba...

Cred ca plecam pe zi...miercuri dimineata...te-am surprins?

 

Test...recunosti locul?

pai nu spune de doua ori.......vin si eu,problema este ca Mircea nu poate sa vina miercuri si nu stiu nici de Bogdan (baiatu din buc cu varadero)oricum punem tara la cale weekendul viitor....vin simbata la salon si vreau s-a ne vedem .....o sa-l sun si pe bogdan

Mesaj completat

Salut!

Pana la urma, toata lumea se pare ca pleaca din Bucuresti...ba mai nou, Cristi incearca sa ne convinga (Valentino si Jorge) sa ii asteptam si sa plecam cu totii pe la 22...nu este un plan rau...

 

Gogule, ceva m-a cam pus pe ganduri in seara asta! Am venit de la frate-miu din Voluntari pe la 1 noaptea cu scuterul...frig, Gogule, frig...stii la ce ma gandesc? la cat de frig o sa fie prin Bulgaria noaptea...stii, noi avem experienta drumurilor trecute, tot noaptea, si tot tare frig...

 

Ce ne facem Gogule?

apropo de fratele lu matale.el nu ne onoreaza la tura asta....................nu de alta dar de data asta nu imi mai fac probleme ca doarme pe motorul meu :love: are doua varadero la dispozitie!!!!

post-4687-1271621175_thumb.jpg

post-4687-1271621255_thumb.jpg

Editat de sorin das
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Apartamentul" ( Varadero) cu care ma plimb, nu e decomandat si nici nu e mobilat. Are doar termopane si e situat la etajul 10. D-aia se numeste XL 1000.

Ca sa nu mai zic ca e si locuit de 2 persoane. :wacko:

 

Bogdan,

 

Tu nu il stii pe frate-miu...de mult visa el sa doarma pe "doua"...cand a dormit doar pe a lui Cristi, dimineata, s-a trezit cu junghiuri...in cazul asta, ar fi beneficiat de un comod "duplex"...

 

Gogule, ce tu nu stii ca s-a lasat? Gata, motorul este deja la vanzare in showroom...poti sa dormi linistit in Thassos, doar matele vagaboante de pe la taverne, sa-ti mai zgarie motorul...

 

Zat de aici...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!

Pai daca este ptr o cauza buna si omul vrea sa-si traiasca visul de a dormi cu si pe "doua", atunci.............punem "apartamentul" la dispozitie.

buna oferta..........dar din pacate a venit cam tirziu,omul s-a lasat"prematur"cei drept de motociclism .......si era de viitor ;motor bun avea,pe curbe se dadea,bautura ii placaea(nu prea retinea nr camerei de aceea si dormea pe motoare dar niciodata pe a lui!!!!!!!)oricum are un motiv intemeiat....A NASCUT :wacko:

Mesaj completat

EL ESTE MICUTUL!!

post-4687-1271773923_thumb.jpg

post-4687-1271773949_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gogule,

 

S-ar putea de data asta sa dormi tu pe motor...nu stiu daca chiar ai fost inspirat sa iei o tripla cu mine si Michelle...hai ca el este cuminte, are si dopuri, ca deja stie cu cine imparte camera la drumetii, dar tu esti vizat...cica sforai al naibii, si vorbesc tare in somn...

 

Somn usor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, as avea si eu o intrebare referitor la cazare pe Thasos:

Cum ati rezervat si cum ati platit, sau ati cautat acolo la fata locului?

Intreb ca as vrea sa merg si eu prin iunie dar nu stiu cum ar fi mai bine cu cazarea, si nu as vrea prin agentie.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, as avea si eu o intrebare referitor la cazare pe Thasos:

Cum ati rezervat si cum ati platit, sau ati cautat acolo la fata locului?

Intreb ca as vrea sa merg si eu prin iunie dar nu stiu cum ar fi mai bine cu cazarea, si nu as vrea prin agentie.

Multumesc.

 

Salut!

 

De data asta, rezervarea am facut-o direct la hotel, vorbind cu grecul la telefon, plata la fata locului...sezonul se deschide acum de 1 Mai, si nu este mare nebunie inca...pentru luna iunie cand doresti tu sa mergi, iti recomand fie sa vb direct acolo unde te intereseaza sa stai, fie prin agentie, varianta care, cred ca este cea mai ieftina in perioada aceea...

La unele hoteluri, preturile la receptie sunt mult mai mari decat dc ai fi rezervat prin agentie...

 

Numai bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gogule,

 

S-ar putea de data asta sa dormi tu pe motor...nu stiu daca chiar ai fost inspirat sa iei o tripla cu mine si Michelle...hai ca el este cuminte, are si dopuri, ca deja stie cu cine imparte camera la drumetii, dar tu esti vizat...cica sforai al naibii, si vorbesc tare in somn...

 

Somn usor...

stai linistit....doar stii ca sunt surd de o ureche!!!!! si oricum dorm in patul ala de dupa colt,nu de alta dar nu pot sa ma bag in relatia voasta face-ti o pereche prea frumoasa.......... :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, uitasem de urechea ta "fina"...

Hai Gogule, ca nu mai am rabdare...numar zilele si orele...

Sa stabilim pana la urma cum plecam, Dumitru se baga cu noi la drum...pana la urma poate plecam cu totii miercuri seara, asa cum am vb initial...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...