Sari la conținut

2010 BMW motorrad days Garmisch


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

mai merge cineva? anul asta din cauza turului in alpi la o alta data, ma gandeam sa nu ma mai duc. este ceva insa care ma trage acolo an de an. nu e vorba de evenimentul in sine care parca e tras la indigo an de an, e zona. am incercat acum vreo 3 ani sa-mi iau o casa acolo si sa ma mut dar a venit criza si s-a ales praful. ma rog, voi fi acolo intre 2 si 4 iulie, am modificat datele pt alpi si coasta, plec nitel mai tarziu si ma intorc prin garmisch, nici nu e mare abatere. atentie in zona nu mai e cazare disponibila la pret rezonabil, am platit mai scump cu 50% /noapte decat la 4* pe plaja in menton pe coasta de azur, si asta la 7-8km de garmisch, nu in oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da asa este ,in zona cazare se gaseste f greu sau deloc in perioada intilnirii. Dupa cum am vorbit la Bucuresti si eu am intercalat in concediu intilnirea de la Garmisch ,deci ne vedem acolo. Redau mai jos planul meu de concediu si rezervarile de la hoteluri ( si unde am rezervat eu pt Garmisch nu mai sint locuri )

 

29.06.2010 Resita-Szeged-Budapesta-Veszprem-Graz- Hotel Amira Voitsberg 742 km 11 ore

30.07.2010 Hotel Amira Voitsberg-Koflach-Judenburg-Appartementhaus Sonne Spittal An Der Drau 194 km 3 ore

01.07.2010 Appartementhaus Sonne Spittal An Der Drau-Kaprun-Lienz- Matreier Tauemhaus 300 km 6 ore

02.07.2010 Matreier Tauemhaus - Pension Arnspitze Schamitz 252 km 5 ore

03.07.2010 Intilnire Bmw Motorrad si plimbare la lacuri 213 km 3 ore

04.07.2010 Pension Arnspitze Schamitz - Inssbruck-Merano- Hotel Pare Livigno 269 km 6ore

05,06.07.2010 Hotel Pare Livigno - Fulka Pass-Gletsch-Monthey- Residence de la Renovation Thonon les Bains

434 km 12 ore

07.07.2010 Residence de la Renovation Thonon les Bains-Chamonix Mont Blanc- Fasthotel Seynod 207 km 5 ore

08.07.2010 Fasthotel Seynod-Saint Maurice-Lac du Mont Cenis- Residence Plein Soleil Avrieux 249 km 6 ore

09.07.2010 Residence Plein Soleil Avrieux to Ibis Grenoble Universite 193 km 5 ore

10.07.2010 Ibis Grenoble Universite -Briancon-Guillestre-Saint Vincent Les Forts- Auberge de L Echauguette Mon

Dauphin Fort 286 km 7 ore

11.07.2010 Auberge de L Echauguette Mon Dauphin Fort-Guillestre- L Auberge Provencale Menton 227 km 5 ore

12,13.07.2010 Vizitare in jurul Monaco 266 km

14.07.2010 L Auberge Provencale Menton-Piacenza-Verona- Hotel Gallimberti Venetia 538 km 6 ore

15,16.07.2010 Vizitare Venetia

17.07.2010 Hotel Gallimberti Venetia -Ljubljana-Zagreb-Beograd-Resita 957 km 12 ore

 

T O T A L = 5327 KM

 

Dupa cum vedeti 100% din traseu in afara de prima zi si ultimele doua este munte: Alpi , Dolomiti, Alpii francezi.

Cazarea va fi la hotel ( am dat denumirea tuturor hotelurilor ) si a iesit media 50 euro / zi camera dubla si la unele si mic dejun.

Stiind ca vor fi intrebari legate de costuri ,preconizat este cam asa pt un motor si doua persoane:

 

Cazare 950 euro

Benzina la 6 litri/100km 400 euro

Taxa autostrazi si drumuri 100 euro

Mincare 19x30 600 euro

Diverse si neprevazute

 

T O T A L 2050 EURO

 

Cine doreste sa se alature si sa se adapteze la program si la ritmul de mers este binevenit.

Editat de ninel22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne vedem la garmisch, nu am facut socotela cand trebuie sa plec. pe mine m-au spart la cazare, 120/noapte la menton si 180 langa garmisch rezervat ieri. ma rog, alea sunt la 4*. pe drum nu am rezervat pt ca gasesc gramada. eventual am sa rezerv pe la thonon sau martigny, sa vad pe unde intru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne vedem la garmisch, nu am facut socotela cand trebuie sa plec. pe mine m-au spart la cazare, 120/noapte la menton si 180 langa garmisch rezervat ieri. ma rog, alea sunt la 4*. pe drum nu am rezervat pt ca gasesc gramada. eventual am sa rezerv pe la thonon sau martigny, sa vad pe unde intru.

 

 

salutare acum cu putin timp erati lupi moralisti mama ce vrea ala sai pacaleasca pe cei cu alpi si acum ati ajuns de unde ati plecat deci ala nu spunea prosti cu cazarea vad ca tea ajuns 180 euro o camera atunci cine pe cine pacaleste merg la garmich dar la sfantul cort ca doar nam dat 500 euro degeaba pe el malmedy a sarit anul asta din vina mea daca faceam cum fac deobicei acum eram acolo si nu butonam tastele sami fie rusine asta e Pompi te salut om bun sa fi iubit :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat acum vreo 3 ani sa-mi iau o casa acolo si sa ma mut dar a venit criza si s-a ales praful.

Si eu am vrut.Bine ca nu am luat imprumut acum 3 ani sa-mi iau casa in Garmisch. Am fi fost vecini. Mi-a trecut glontul pe la ureche.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pompi:

asta e costul real la acest moment la acele hoteluri de 4*. te faci ca nu bagi de seama esentialul, discutia cealalta era despre o cazare de 50 platita 150 unui nimeni.

budd: acum 3 ani era cam 350,000 ceva cat de cat in zona oberammergau unde am vrut eu sa iau. culmea culmilor, acum un an in plina criza pretul urcase pe la 430,000 in timp ce mai spre viena scazuse la jumate. bavaria a devenit o noua riviera franceza, care s-a vulgarizat si de care a ramas doar numele.

p.s. pompi: vezi cazarea lui ninel mai sus numai hoteluri media 50/noapte nu ma mai f--- la cap cu prostiile tale.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai merge cineva? anul asta din cauza turului in alpi la o alta data, ma gandeam sa nu ma mai duc. este ceva insa care ma trage acolo an de an. nu e vorba de evenimentul in sine care parca e tras la indigo an de an, e zona. am incercat acum vreo 3 ani sa-mi iau o casa acolo si sa ma mut dar a venit criza si s-a ales praful. ma rog, voi fi acolo intre 2 si 4 iulie, am modificat datele pt alpi si coasta, plec nitel mai tarziu si ma intorc prin garmisch, nici nu e mare abatere. atentie in zona nu mai e cazare disponibila la pret rezonabil, am platit mai scump cu 50% /noapte decat la 4* pe plaja in menton pe coasta de azur, si asta la 7-8km de garmisch, nu in oras.

 

 

Simbata o sa fiu si eu pe acolo, poate ne vedem.Pina acolo merg singur, da acolo parca as schimba o vorba cu cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simbata o sa fiu si eu pe acolo, poate ne vedem.Pina acolo merg singur, da acolo parca as schimba o vorba cu cineva.

cel mai bine e singur frate daca ai pasager si intercom nici nu te plctisesti. iti trimit tel meu pm, ninel il are, ne gasim acolo, eu sosesc pe 1 pe la 5 si plec pe 4 devreme. stau in grainau la 6 km de garmisch.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pompi:

asta e costul real la acest moment la acele hoteluri de 4*. te faci ca nu bagi de seama esentialul, discutia cealalta era despre o cazare de 50 platita 150 unui nimeni.

budd: acum 3 ani era cam 350,000 ceva cat de cat in zona oberammergau unde am vrut eu sa iau. culmea culmilor, acum un an in plina criza pretul urcase pe la 430,000 in timp ce mai spre viena scazuse la jumate. bavaria a devenit o noua riviera franceza, care s-a vulgarizat si de care a ramas doar numele.

p.s. pompi: vezi cazarea lui ninel mai sus numai hoteluri media 50/noapte nu ma mai f--- la cap cu prostiile tale.

 

 

sanatate sati fie rusine vorbesti urat omule nu te mai bat la cap sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

budd: acum 3 ani era cam 350,000 ceva cat de cat in zona oberammergau unde am vrut eu sa iau. culmea culmilor, acum un an in plina criza pretul urcase pe la 430,000 in timp ce mai spre viena scazuse la jumate. bavaria a devenit o noua riviera franceza, care s-a vulgarizat si de care a ramas doar numele.

Da,pai asta ar fi fost problema mea,as fi fost vecin cu tine.Bine ca nu s-a intamplat pentru ca nu stiu daca mai vindeam casa la cat as fi luat-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haha erai vecin cu muntii ma nu cu mine. eu tot mai sper.

cam asa mi-a iesit dupa modificari:

Plecare 22 iun

22-23 - venusz

23-24 - munchen

24-25 - martigny

25-26 – noaptea 1 alpi

26-27 – noaptea 2 alpi

27-28 – menton

28-29- menton

29-30 – menton

30-1 – menton

1-2 – grainau

2-3 – grainau

3-4 granau

4-5 – venusz

5 – sosire bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Doru,

 

Ne vedem in Alpi cand ajungi :laugh: numai bine cu reprogramarea ca pot sa stau peste noapte in Iunie la concert. :)

 

Numai bine!

 

mergi si tu cu noi la vale? vezi ca s-ar putea sa intru pe la martigny- chamonix nu pe sus pe la thonon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare acum cu putin timp erati lupi moralisti mama ce vrea ala sai pacaleasca pe cei cu alpi si acum ati ajuns de unde ati plecat deci ala nu spunea prosti cu cazarea vad ca tea ajuns 180 euro o camera atunci cine pe cine pacaleste merg la garmich dar la sfantul cort ca doar nam dat 500 euro degeaba pe el malmedy a sarit anul asta din vina mea daca faceam cum fac deobicei acum eram acolo si nu butonam tastele sami fie rusine asta e Pompi te salut om bun sa fi iubit :laugh:

D-vs nu aveti virgula si punct la tastatura? Nu e prima data cand vad ca scrieti in felul asta. Nu spun asta ca sa ma dau rotund, dar e chiar greu de inteles ce ziceti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p.s. ninel:

ninele daca n-ai fost la plansee sau vrei sa mergi vezi ca si eu ma duc, imi place f mult, sa-ti iei chiloti de baie si prosop, daca e cald ne balacim nitel sau ne expunem osemintele sau suncile (dupa caz) la soare. e frumos rau acolo. putem merge si la linderhof, e f aproape.

post-818-1272650420_thumb.jpg

post-818-1272650470_thumb.jpg

post-818-1272650607_thumb.jpg

post-818-1272650638_thumb.jpg

post-818-1272650731_thumb.jpg

post-818-1272650919_thumb.jpg

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

p.s. ninel:

ninele daca n-ai fost la plansee sau vrei sa mergi vezi ca si eu ma duc, imi place f mult, sa-ti iei chiloti de baie si prosop, daca e cald ne balacim nitel sau ne expunem osemintele sau suncile (dupa caz) la soare. e frumos rau acolo. putem merge si la linderhof, e f aproape.

 

 

De acord ,ne sunam cind ajungem in zona. PS. multam tare mult ,se simte diferenta fata de cel original.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa fiu si eu pe 2 acolo... la categoria clasic, cazarea la cort. :lol:

Pt. cei care au mai fost... este vreo taxa de intrare sau pt cort? Multumesc

 

 

Acum doi ani taxa a fost zero , anul trecut la intrare zero ,iar pe cort 6 euro . Anul asta fa media aritmetica ,geometrica ,mai o integrala si vezi ce iese. :laugh: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa fiu si eu pe 2 acolo... la categoria clasic, cazarea la cort. :laugh:

Pt. cei care au mai fost... este vreo taxa de intrare sau pt cort? Multumesc

 

taxa de intrare nu e, cred ca nici de cort dar mai bine intreaba-l pe pompi de asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

taxa de intrare nu e, cred ca nici de cort dar mai bine intreaba-l pe pompi de asta.

 

 

salut daca lai trimis la mine e ok nu esti suparat pe mine nu este intrare doar de anul trecut am platit cativa euro in plata intra si programul e modica taxa nu sare de 10 euro salutare Dorule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
mai merge cineva? anul asta din cauza turului in alpi la o alta data, ma gandeam sa nu ma mai duc. este ceva insa care ma trage acolo an de an. nu e vorba de evenimentul in sine care parca e tras la indigo an de an, e zona. am incercat acum vreo 3 ani sa-mi iau o casa acolo si sa ma mut dar a venit criza si s-a ales praful. ma rog, voi fi acolo intre 2 si 4 iulie, am modificat datele pt alpi si coasta, plec nitel mai tarziu si ma intorc prin garmisch, nici nu e mare abatere. atentie in zona nu mai e cazare disponibila la pret rezonabil, am platit mai scump cu 50% /noapte decat la 4* pe plaja in menton pe coasta de azur, si asta la 7-8km de garmisch, nu in oras.

salut! si eu am rezervat in garmisch ,as vrea sa merg cu motorul daca mai merge cineva, daca nu oricum vin cu masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut! si eu am rezervat in garmisch ,as vrea sa merg cu motorul daca mai merge cineva, daca nu oricum vin cu masina.

 

 

salutare daca vrei putem sa mergem impreuna eu plec joi dimineata la 4 vreau sa evit aglomeratia te salut voi fi la intrarea pe aut Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pompi daca pleci dimineata si nu te opresti ajungi spre dimineata urmatoare, te ia frigul de oboseala. mai bine pleci de seara/noaptea de la buc si mergi noaptea in ro cat esti odihnit, in plus e trafic mai mic. atentie in valea oltului stau niste nenorociti de politisti cu radarul oprit dar mint ca ai avut nu stiu ce viteza sa va ia carnetul astfel incat sa le dati spaga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...