Sari la conținut

Secmenti ........cu Probleme


Postări Recomandate

Exista posibilitatea sa pun secmenti la Kawa mea de 650 de pe un alt model ???

Sunt compatibili ,exista catalog de secmenti ,unde se pot face la comanda ,sau unde se pot comanda.

 

KAWASAKI Z650 ,chiat am nevoie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omul care va umbla de azi inainte in motorul meu sunt EU si numai EU pentru ca am experiente cu mecanici supermeseriasi si super recomandati de toti pe forumuri care le nimeresc nu le repara ...si se mai intimpla sa nu le nimereasca ca in cazul meu.In ceea ce priveste seGmentii (daca asa o fi corect ....nu ma prea intereseaza) nu au catalog pentru segmenti nici cei de la UNITEDMOTORS si nici cei de la KAWAMOTORS asa ca nu stiu ce fel de segmenti sunt ....iar unii uzati nu ai cum sa ii masari ca si cum ar fi buni sa poti face o comparatie.

Am cautat pe internet pina si in America si singura varianta gasita a fost de set motor nou care duce undeva la 1000$ pe care sincer nu ii am.

Nu sunt un novice in ceea ce priveste motociclismul si am bagat mina in motoare destul cit sa ma pricep sa schimb un set de segmenti (la mobra ii schimbam in strada) :rolleyes:

Am cerut un ajutor tocmai ca nu reusesc sa ma descurc ........MULTUMESC anticipat .

Editat de apasu77
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca pe la magazinele de piese auto straine care au cataloage de piese. din catalog afli dimensiunile segmentului nou dar ar trebui sa stii dimensiunile segmentilor de la mobra ta, chiar asa uzati cum sunt, ca sa stii dupa ce sa te uiti....

succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In cartea tehnica japonezii dau toate cotele posibile de reparatie, te si sperii de ce-i acolo.

Asa ca vezi ce cote de segmenti ai, si dup-aia nu mai stai sa cauti segmenti de Z650, ci vezi ce se potriveste...

Eu stiu un berbec care a pus cuzineti de Matiz la ZXR 750, si merge asa de un an...deci se poate adapta ceva, mai ales ca segmentii nu sint deosebit de pretentiosi, si in general nu costa mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...