Sari la conținut

Probleme La Ural


CoLtZzPuB
 Share

Postări Recomandate

valicaddy

nu ma gandeam la cine stie ce schimbari, doar poate un motor v2 si asi schimba si piesele care nu sunt compatibile cu motorul nou in rest poate un ghidon inalt so poate roti mai late(gen steemroler-exile cycles)

Ideea e sa iti faci o motocicleta care sa fie personalizata ca si un harley nou nu sporster te costa cam de pe la 20k in sus la (softail)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: ma gandesc si la pretul unui motor cu transmisie de harley. oare nu e cam scump? de asta zic, poate l-as pune pe altceva decat pe un cadru rusesc. sunt de acord ca poate sa mearga chestia asta. dar trebuie sa te aste[pti la cheltuieli mari si la dificultati de ordin tehnic. iar daca te lasi pagubas, ai aruncat banii, si e pacat.

 

am gasit pe mobile un road king la 6000e, din 2001. nu prea imi venea sa cred, si totusi erau si poze..

 

oricum ar fi, succese maxime!! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar atat?

aici se vorbea de un cadru de ural si ce se poate face cu el?

Tu ce propui?

 

...poate pui si ceva poze cu uralul tau daca am vazut eu bine.

 

Numai bine!

Sincer, sa pui un motor nou de ural.Prin Rusia am vazut ca unul fara cutie e vre-o 800E, si cu starter 1200E.Nu stiu cam cat se adauga daca il iei in tara.

Eu personal apreciez un custom daca are ceva origine in el.

Americanii aia dilai pun motoare de Harley pe cadru personalizat, nu ceva japonez :D

:P

 

Tu ce zici cum suna: "Vezi ce a iesit din Uralu meu?" :kiss:

Sau "Vezi ce a iesit din cadrul meu?" :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rulian asta e si ideea sa sochezi sa faci ceva ce alti nu au facut sau putini au incercat mie personal imi place forma cadrului de urai si chiar si a motociletei (retro) si cred ca asta e si farmecu sa o faci din mia multe piese care provin di diferite locuri si care daca te gandesti nu au ce cauta pe o motocicleta cum fac aia de la zero engeniring astea sunt gusturile mele siecare cu ale lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...