Sari la conținut

stie cineva


gbf79
 Share

Postări Recomandate

am avut o problema cu motorul meu ,tipul de la care l/am cumparat a frezat ceva prin chiuloasa,treaba e ca motorul sa blocat si a facut praf tot inauntru , chiuloasa,piston,supape,cilindru, m/ar interesa daac pot sa ii pun cilindru piston si chiuloasa de 450?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pierzi din compresie, daca nu sunt si alte diferente constructive / ulterioare.

 

ambele pistoane au acelasi diametru, 95mm , dar unul are cursa 60.1 si unu 63.4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pierzi din compresie, daca nu sunt si alte diferente constructive / ulterioare.

 

ambele pistoane au acelasi diametru, 95mm , dar unul are cursa 60.1 si unu 63.4

ms de raspuns

Mesaj completat

nu prea merge, e si alta biela.

k..am inteles..ai idee pe unde gasesc o chiuloasa si un cilindru?sau un motor conplet de 426....sau ai idee as putea sa pun cutia de pe wr pe yz?sau trebuie schimbate carterele? mobra mea nu are electric starter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa nu te axezi pe tiganii, si sa cauti ep e-bay ce ai nevoie. le iei la super-pret de pe motoarele lor dezmemebrate, si shipping-ul nu cred sa te coste mai mult de 50$. eu mi-am luat de acolo gumele de ghidaj lant distributie cu 40$, si noi la yamaha in romania sunt 150 eur

 

am avut o problema cu motorul meu ,tipul de la care l/am cumparat a frezat ceva prin chiuloasa,treaba e ca motorul sa blocat si a facut praf tot inauntru , chiuloasa,piston,supape,cilindru, m/ar interesa daac pot sa ii pun cilindru piston si chiuloasa de 450?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
eu zic sa nu te axezi pe tiganii, si sa cauti ep e-bay ce ai nevoie. le iei la super-pret de pe motoarele lor dezmemebrate, si shipping-ul nu cred sa te coste mai mult de 50$. eu mi-am luat de acolo gumele de ghidaj lant distributie cu 40$, si noi la yamaha in romania sunt 150 eur

nu vreau sa fac tiganii, mai ales ca ma mai dau si pe la concursuri cu mobra si nu cred ca merita sa raman cu mobra in padura din cauza unei prostii,dar mobra a costat 2300 de e si reparatia ma costa 50 mil cu piese aduse de pe ebay :ok: si acum imi pun intrebarea fireasca daca mai merita facuta....mobra e din 2002 deci destul de batrana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal,te rezolv eu de cilindru si chiuloasa de wr 426 ...aduc piese second hand,0740770499,tot motorul complect daca vrei!

Mesaj completat

http://www.bikeshop.ro/handler.php?act=vie...c&ID=101864

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...