Sari la conținut

Tot Electrica Da` La Ij


alexxx
 Share

Postări Recomandate

Salut fratilor ! Iaca si Iju meu a fost trecut pe magnetou (lucru care mi s-a parut bun la inceput) da` vreau sa-l trec inapoi pe dinam, so - am inteles ca trebuie facute ceva modificari (citisem prin alt topic - "Dinam de Ij" parca ceva de o inversare - la + , ceva in genul asta). Cine stie sau a mai facut .... il rog sa imi spuna si mie ! A, si daca bateriile "uscate" sunt mai bune decat cele cu acid !???

 

Va salut pe toti ! :)

 

PS - vin si eu la Arc miercurea asta ! Poate gasesc pe cineva ... (Baiazid, ce zici?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
:) Ce inversare?!? Eu am trecut pe dinam de 12v (de planeta 5) shi am schimbat toata instalatia dupa schema! mai bine faci asa!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai fratilor, asa auzisem si eu (de ceva "inversari" !). pana la urma m-am "lamurit" si am facut trecerea pe dinam (pentru IJMAN - magnetoul era cam naspa - ma refer la piesa pur si simplu, era pus cu ciocanul ca iju meu a apartinut unui "cioban" evident ! + ca nu prea scotea curent suficient ptr lumini).

 

Baterie am luat de la Cristi Tunaru - una ruseasca (pare misto, da scanteie buna), asa ca .... apropo, care mai aveti acelasi model ? Poate ne si intalnim sa mai schimbam impresii (eu abia am intrat in treaba asta cu motoare).

 

Va salut !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 years later...
Mai fratilor, asa auzisem si eu (de ceva "inversari" !). pana la urma m-am "lamurit" si am facut trecerea pe dinam (pentru IJMAN - magnetoul era cam naspa - ma refer la piesa pur si simplu, era pus cu ciocanul ca iju meu a apartinut unui "cioban" evident ! + ca nu prea scotea curent suficient ptr lumini).

 

Baterie am luat de la Cristi Tunaru - una ruseasca (pare misto, da scanteie buna), asa ca .... apropo, care mai aveti acelasi model ? Poate ne si intalnim sa mai schimbam impresii (eu abia am intrat in treaba asta cu motoare).

 

Va salut !

ce zici vrei sa dai dinamu ala de ce este si daca da in ce bani ?

poti sa imi zici ce putere are cati w?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...