Sari la conținut

19 si 20 iunie


Postări Recomandate

Siiii pozele aferente plimbarii

Am plecat de la titan pe la 10, eu, alexandra cu ducati, un scuter de 250 care a facut fata cu brio, Ciocio cu RR-ul lui si un Gixxer de 1000

Pe centura ploiestiului l-am pierdut pe gixxer care se intalni cu niste prieteni si o luara pe alt drum asa k am ramas 4 motoristi si o pasagera

Fata de anul trecut s-a cam stricat drumul spre Paltinul , dar asta si din cauza viiturilor ce au venit pe sosea ... asta a fost pana sa inceapa curbele si serpentinele pe care ne-am dat super ok. La lac am bagat mancarica vreo 2 ore apoi am plecat spre Comarnic, drumul a fost super bun cu curbe bune pentru dat cu genunchiul dar pt cine stia nu pt mine :)

La comarnic am luat-o pana la Sinaia(facusem un plan sa ocolim la intoarcere prin Sinaia - Targoviste -Bucuresti) , la Sinaia iar popas si ne vine ideea sa plecam spre Deva unde era un eveniment ceva cu parapante, eu aveam bunicii acolo ..aveam cazare , la fel si Ciocio avea ceva camarazi pe acolo , deci totul era OK, din pacate cel cu Burgmanul nu a putut veni cu noi si s-a intors, noi insa am plecat la drum.

Pe la brasov am intalnit un inceput de furtuna cu un vant F puternic de deabia mergeam cu 50 la ora inclinati la ficare pala de vant si cu frica in san sa nu ne doboare cumva vantuletul care zici k era taifun.

Din pacate in loc sa o luam spre Fagaras am gresit drumul si am luat-o spre tg Mures , pe langa k am gresit drumul am si luat-o spre nori si spre centrul furtunii. Am ajuns fara sa ne ploaie pana aproape de Hogiz cand am oprit la o carciuma si ne-a spus cineva k nu asta era drumul spre Deva. Ne-am uitat noi pe harta si am gasit un drum care o taia de la Hoghiz spre drumul bun cu Fagarasul ( Hoghiz-Sercaia). Ni s-a spus k e drumul rau dar noi ne-am bazat k erau doar vreo 20 de km.

Am intrat pe drumul asta , la inceput erau cateva gropi in asfalt apoi a inceput pietris cu gopi , apoi hartoape de te cruceai cand le vedeai. Beleaua a venit cd Alexandra a cazut din cauza unei hartoape acoperite de apa , i s-a rupt maneta de ambreiaj in doua , a indoit schimbatorul de viteze... belea mare ce sa mai zic.

Totul s-a rezolvat cu un tirist care ne-a dat o teava sa o bagam pe schimbator si sa-l asezam cat de cat la locul lui , iar ambreiajul mergea tras si de jumatatea ramasa. Si tocmai incepuse si o ploaia cea nasoala asa k am facut cale intoarsa. Am mai oprit in Brasov sa mancam ceva si sa ne storcem hainele care se imbibasera cu apa, apoi am plecat spre Sinaia cu gandul sa inoptam caci venise si noaptea si eram terminati.

Am fost facuti burete pana la Sinaia unde rapusi de frig , de intuneric si de oboseala am apelat la cineva care ne-a facut rost de un apartament cu 3 camere la 150lei....super oferta mai ales k am avut loc sa ferim si motoarele de ploaie.

Noaptea ne-am dat supararea pe cateva sticle de vin, am petrecut pana pe la 4 dimineata, am dormit vreo 6 ore si apoi am plecat multumiti k ploaia se oprise .

Am mai bagat o ciulama la o carciuma de la intrarea in Corbu, apoi ne-am oprit si pe la Amkart k sa ne mai lungim ziua.

a fost o super aventura chiar dc m-a udat ploaia pana la os , dar asta e , asta face parte din a fii motociclist

 

 

sambata asta o sa mai facem o excursie , o sa postez pe Joi - Vineri detalii ..asta dc ploaia nu ne va sta in cale

hoghi

post-44366-1277235574_thumb.jpg

post-44366-1277235596_thumb.jpg

post-44366-1277235622_thumb.jpg

post-44366-1277235678_thumb.jpg

post-44366-1277235721_thumb.jpg

post-44366-1277235749_thumb.jpg

post-44366-1277235773_thumb.jpg

post-44366-1277235796_thumb.jpg

post-44366-1277235827_thumb.jpg

post-44366-1277235858_thumb.jpg

post-44366-1277235889_thumb.jpg

post-44366-1277235922_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...