Sari la conținut

Intrebare De "incepator"


Bikerz
 Share

Postări Recomandate

Am si eu o intrebare..

 

Este cineva pe acest forum care sa ma poata ajuta cu niste informatii in legatura cu Campionatul Intern de Motocross ?

As vrea sa aflu categoriile la care se concureaza si cu ce motociclete ( ma refer la cilindree ) in functie de varsta participantului!

Cine stie rog sa posteze :cheers:

 

 

Salutari cu farul, JimmY

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Am si eu o intrebare..

 

Este cineva pe acest forum care sa ma poata ajuta cu niste informatii in legatura cu Campionatul Intern de Motocross ?

As vrea sa aflu categoriile la care se concureaza si cu ce motociclete ( ma refer la cilindree ) in functie de varsta participantului!

Cine stie rog sa posteze :cheers:

Salutari cu farul, JimmY

Cred ca ar trebui sa te afiliezi unui club inainte, sau macar sa participi la etape la categoriile de amatori (daca se organizeaza). E bine sa te interesezi si la FRF si la cluburile care organizeaza etapele pt. regulamentele specifice.

 

La motociclete se concureaza de obicei la juniori (50 - 80 cc), si cursele normale cu motoare de 125cc 2T si 250cc 2T. In unele etape se organizeaza si curse de amatori, unde poti merge cu ce vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK, am vorbit cu Bogdan Minciuna de la FRM ( nu FRF ) si am aflat cat de cat cate ceva, cam ce ai zis si tu :cheers:

Thanks :D

 

PS: De ce nu faceti un forum pentru Cross/FMX ?

 

Sa stiti ca FMX a luat amploare in strainatate, eu fiind un practicant de asa ceva in Italia :burnout:

Think at this!

Editat de Bikerz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...