Sari la conținut

Enduro Lacul Rosu


Postări Recomandate

Vineri seara ajung cu familia in zona Lacului Rosu si as vrea sa imi iau si motorul pentru o iesire sambata. Problema este ca nu vreau sa ies singur pentru ca nu cunosc nici un traseu in zona, nu am GPS si nici nu vreau sa fac discovery. Asa ca as dori sa stiu daca iese cineva de pe forum, sau din zona Gheorgheni- Lacul Rosu ,cineva care sa stie si locuri bune de dat sambata dimineata. Nivelul meu este mediu , dar ma bag si la ture mai grele, motorul este un KTM 530 exc.

Telefonul meu este : 0723278877-Razvan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri seara ajung cu familia in zona Lacului Rosu si as vrea sa imi iau si motorul pentru o iesire sambata. Problema este ca nu vreau sa ies singur pentru ca nu cunosc nici un traseu in zona, nu am GPS si nici nu vreau sa fac discovery. Asa ca as dori sa stiu daca iese cineva de pe forum, sau din zona Gheorgheni- Lacul Rosu ,cineva care sa stie si locuri bune de dat sambata dimineata. Nivelul meu este mediu , dar ma bag si la ture mai grele, motorul este un KTM 530 exc.

Telefonul meu este : 0723278877-Razvan

 

Zona Lacu-Rosu-Hasmasu Mare este o rezervatie naturala si nu este voie sa conducci motocilcleta acolo

Poti sa te duci la Lazarea, Ciumani, Izvorul Mures, dar tot ce este de la km 9 spre Bicaz in partea dreapta este interzis.

De la varful Pangarati spre Lacul Rosu spre dreapta si stanga este interzis.

Poate sa se duca linistit la Lazarea, Ditrau, Izvorul Mures

Eu acum sunt in Franta si nu o sa pot sa te ghidez, dar poti sa-l suni pe Domokos la nr. 0744573175 sau Polgi(Primarul din Lazarea) la nr. la 0728319272 care te va ghida in siguranta, daca va avea timp.

Insist pe faptul ca zonele Lacu-Rosu-Hasmasu Mare ( parc natural sunt strict interzise cu vehiculele tot-teren si sunt supravegheate de jandarmi cu ATV-urile )

Daca chiar vrei sa faci motocicleta acolo, poti contacta padurarul de la Trei-Fantani care este endurist si cunoaste zonele interzise si zonele autorizate.

Contacteaza-l pe Zoli de la magazin la 0731831978 care iti va da coordonatele sale.

 

Am afisat in magazin hartile cu parcurile naturale si numarul de la care poti sa iei toate informatiile.

 

O Gasca de enduristi( Sex-simbol, Pintek, Csabi, Gabor) se aduna dimineata pe strada exterioara la Gimi. Poti sa te duci din partea mea acolo, si sunt sigur ca ei o sa te ghideze.

 

 

Cu prietenie, Patrick.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Multumesc pentru informatii Patrick. Din pacate a trebuit sa aman plecarea pentru saptamaniile urmatoare.

duminica suntem in tg neamt facem o tura acolo

 

 

daca te duci la ghergheni dute la circuitutl de la lazarea si de acolo intri in traseu de concurs, numai ca singur e urat si periculos mai ales dupa ultimile ploi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...