Sari la conținut

Meeting Transalp Romania


Postări Recomandate

Cei care au fost week-endul asta ( avand in vedere ca au fost multi ) haidati aici cu poze, filmari si povestiri :)

Mesaj completat

Noi (eu. Korben si Titi aka Vest) am plecat joi dimineata din Arad pe ruta cea mai scurta : Deva ( de unde a venit cu noi si Fabian si Titi a luat-o pe alta ruta cu Gheza ) - Sibiu - Brasov - Tg. Secuiesc - Lepsa, la Lepsa am ajuns printre primii, a doua zi am plecat cu Duda, Namaste si cu prietena sa pana la Soveja, eu l-am luat pasager pe Duda zvonindu-se ca ar fi drum asfaltat pana acolo, probabil ca a fost asfaltat acu 50 de ani ca noi nu prea am dat de asfalt, si pe drumul spre soveja am mai pescuit 3 transalpisti care voiau sa ajunga la intrunire dar au ratat bannerul si s-au tot dus inainte :P, in fine, am ajuns inapoi, o zi am mai stat sa ne revenim facand nimic iar apoi am taiat-o spre arad, de data asta pe la Sighisoara - Medias, ceilalti doi voiau sa vizitam calumea Sighisoara si sa o luam pe la Campeni apoi dar eu am fost prea obosit atat psihic cat si fizic deoarece TDM-ul si Transalpul lui Fabian sunt motociclete mult mai comode decat al meu, cel putin pe mine dupa 300 de km de mers intr-una ma doare spatele cam rau. Dupa Sibiu fac schimb de motoare cu Korben ca sa mai imi revin si eu, nu trece mult, ma trage pe dreapta politia, bineinteles vinovat, am depasit un (cuvant urat) cu o Skoda pe linie continua, nu il fac (cuvant urat) pentru ca l-am depasit eu, ci pentru ca, chit ca era restrictie de 60 cica pentru ca era drum in lucru, dar nu lucra nici dracu, el mergea cu 30km/h pe drum european ;) nici eu nu ma grabeam dar asta era deja exagerat, in fine, initial era vorba sa mi se suspende permisul pe 30 de zile, dar domnul agent ( nu fac misto, chiar a fost un domn ) mi-a dat pana la urma 2 puncte si 60 de lei, evident cand m-a intrebat daca am ceva de obiectat, nici vorba, eventual un multumesc. Ajunsi la Deva Fabian insista sa mergem sa dormim la el ca am fost de ore bune pe sosea, dar am refuzat ca, chit ca eram obositi, nu mai aveam mult pana acasa. Valea muresului am facut-o pe noapte, credeam ca daca e noapte sa merge mai linistit, vezi sa nu, la fel de idioti sunt soferii si in regimul ala, faceau niste depasiri de am franat din timp ca am crezut ca il va strivi TIr-ul pe repectivul. Concluzia mea : drumul frumos, intrunirea superba, dar la anul se va face in vest :D

post-33728-1280865664_thumb.jpg

post-33728-1280866045_thumb.jpg

post-33728-1280866330_thumb.jpg

post-33728-1280867118_thumb.jpg

post-33728-1280867373_thumb.jpg

post-33728-1280867451_thumb.jpg

post-33728-1280867592_thumb.jpg

post-33728-1280868158_thumb.jpg

post-33728-1280868299_thumb.jpg

post-33728-1280868380_thumb.jpg

post-33728-1280868420_thumb.jpg

post-33728-1280868519_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si Aici cateva printre multe alte poze.

 

Si un SlideShow!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care au fost week-endul asta ( avand in vedere ca au fost multi ) haidati aici cu poze, filmari si povestiri :D

Mesaj completat

Noi (eu. Korben si Titi aka Vest) am plecat joi dimineata din Arad pe ruta cea mai scurta : Deva ( de unde a venit cu noi si Fabian si Titi a luat-o pe alta ruta cu Gheza ) - Sibiu - Brasov - Tg. Secuiesc - Lepsa, la Lepsa am ajuns printre primii, a doua zi am plecat cu Duda, Namaste si cu prietena sa pana la Soveja, eu l-am luat pasager pe Duda zvonindu-se ca ar fi drum asfaltat pana acolo, probabil ca a fost asfaltat acu 50 de ani ca noi nu prea am dat de asfalt, si pe drumul spre soveja am mai pescuit 3 transalpisti care voiau sa ajunga la intrunire dar au ratat bannerul si s-au tot dus inainte ;), in fine, am ajuns inapoi, o zi am mai stat sa ne revenim facand nimic iar apoi am taiat-o spre arad, de data asta pe la Sighisoara - Medias, ceilalti doi voiau sa vizitam calumea Sighisoara si sa o luam pe la Campeni apoi dar eu am fost prea obosit atat psihic cat si fizic deoarece TDM-ul si Transalpul lui Fabian sunt motociclete mult mai comode decat al meu, cel putin pe mine dupa 300 de km de mers intr-una ma doare spatele cam rau. Dupa Sibiu fac schimb de motoare cu Korben ca sa mai imi revin si eu, nu trece mult, ma trage pe dreapta politia, bineinteles vinovat, am depasit un (cuvant urat) cu o Skoda pe linie continua, nu il fac (cuvant urat) pentru ca l-am depasit eu, ci pentru ca, chit ca era restrictie de 60 cica pentru ca era drum in lucru, dar nu lucra nici dracu, el mergea cu 30km/h pe drum european :baldy: nici eu nu ma grabeam dar asta era deja exagerat, in fine, initial era vorba sa mi se suspende permisul pe 30 de zile, dar domnul agent ( nu fac misto, chiar a fost un domn ) mi-a dat pana la urma 2 puncte si 60 de lei, evident cand m-a intrebat daca am ceva de obiectat, nici vorba, eventual un multumesc. Ajunsi la Deva Fabian insista sa mergem sa dormim la el ca am fost de ore bune pe sosea, dar am refuzat ca, chit ca eram obositi, nu mai aveam mult pana acasa. Valea muresului am facut-o pe noapte, credeam ca daca e noapte sa merge mai linistit, vezi sa nu, la fel de idioti sunt soferii si in regimul ala, faceau niste depasiri de am franat din timp ca am crezut ca il va strivi TIr-ul pe repectivul. Concluzia mea : drumul frumos, intrunirea superba, dar la anul se va face in vest :blbl:

Salut, ti-am dat PM pentru TDM, 0722675842. Cele bune.

post-46261-1281680491_thumb.jpg

post-46261-1281680512_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...