Sari la conținut

Conditii De Drum


zzone
 Share

Postări Recomandate

Salut.AM si eu o intrebare. As vrea sa plec intr-un weekend pe traseul mentionat in titlu: Slatina-Pitesti-Curtea de Arges - Vidraru - Balea - Transfagarasean - Sibiu - Vlacea - Slatina(back). Imi poate si mie spune cineva cam in ce conditie este drumul , care ar fi cel mai bun traseu de urmat , loc de cazare pt o noapte, chestii d-astea?

 

Va multumesc anticipat. Merg cu o Kawa ZX-6R .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ÂŞtiu doar o parte din traseu:

 

PiteÂşti-Vidraru - rezonabil

 

Vidraru- până la coada lacului e foarte prost, pentru o vitezană e cam chinuitor: găuri din belÂşug, nisip nu doar în curbe, ci pe alocuri Âşi pe mijloc

 

urcarea până la Bălea lac - perfectă, bună de raliu

 

- coborârea spre Sibiu - asfaltul bun, dar cu mini-făgaÂşe longitudinale care te "fură" dacă ai cauciucuri înguste

 

Restul drumului e OK din câte am auzit, dar nu bag mâna în foc pentru ce mi-au spus alții.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa este,cum a spus el.In concluzie,drumul este execrabil pana la cantonul piscu negru,dupa,mai sunt 14 km de asfalt rezonabil,cu denivelari ici-colo.Eu am fost luni cu un TA600 si m-am enervat in prima portiune si i-am transmis toate urarile de "bine" aluia care nu vrea sa repare soseaua.

 

Ca peisaj...merg in Trans de 13 ani si inca ma atrage...:crack:

 

Drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

drumul vidraru-balea lac este laser de enduro cu suspensiile moi si chinuitor pt restul.

 

in rest drum normal de romania!

 

peisajul compenseaza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...