Sari la conținut

Procycle Motorenol Sae 10w-40


crz-one
 Share

Postări Recomandate

Trebuie sa fac un schimb de ulei (am facut deja aprox 2000km de cand a sosit motorul in tara), as lua motul dar nu prea stau grozav cu banii la ora actuala! Am gasit pe louis.de uleiul asta si e 12.95 (-redus de la 16.95 -LOL- cod catalog: 10038521) la bidon de 4L. Merge pana in primavara pt inca max 2000-3000 km ? De unde pot afla codul pt filtrul de ulei? -e vorba despre un gpz500 din '96 ! :lol:

 

thx!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa fac un schimb de ulei (am facut deja aprox 2000km de cand a sosit motorul in tara), as lua motul dar nu prea stau grozav cu banii la ora actuala! Am gasit pe louis.de uleiul asta si e 12.95 (-redus de la 16.95 -LOL- cod catalog: 10038521) la bidon de 4L. Merge pana in primavara pt inca max 2000-3000 km ? De unde pot afla codul pt filtrul de ulei? -e vorba despre un gpz500 din '96 ! :lol:

 

thx!

sapa in Motobase pe Louis !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..... mai aveam un pic si gaseam titei! :lol: Am gasit cam tot ce ma intereseaza, dar inca am indoieli in priviinta calitatii uleiului (12.95 eur parca e cam putin pt 4 L de ulei-comparativ cu restul preturilor), oricum nu intentionez sa-l tin prea mult in motor ... hai sa zicem maxim 2500 km - sau pana in primavara. In conditiile date ar fii safe pt motor sa folosesc uleiul asta? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..... mai aveam un pic si gaseam titei! :lol: Am gasit cam tot ce ma intereseaza, dar inca am indoieli in priviinta calitatii uleiului (12.95 eur parca e cam putin pt 4 L de ulei-comparativ cu restul preturilor), oricum nu intentionez sa-l tin prea mult in motor ... hai sa zicem maxim 2500 km - sau pana in primavara. In conditiile date ar fii safe pt motor sa folosesc uleiul asta? :crack:

Dupa mine da.Louis nu permite sa vanda ceva slab , mai ales sub sigla lor ( Procycle e marca Louis ).

Poate chiar Aral sau Castrol este in cutie , numai nu ei se ocupa de ditributie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa fac un schimb de ulei (am facut deja aprox 2000km de cand a sosit motorul in tara), as lua motul dar nu prea stau grozav cu banii la ora actuala! Am gasit pe louis.de uleiul asta si e 12.95 (-redus de la 16.95 -LOL- cod catalog: 10038521) la bidon de 4L. Merge pana in primavara pt inca max 2000-3000 km ? De unde pot afla codul pt filtrul de ulei? -e vorba despre un gpz500 din '96 ! :lol:

 

thx!

 

 

pt modelul tau ai nevoie de filtru MW 68 de la firma MANN care se potriveste la modelel din 87 pana in 2003

Editat de duc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa mine da.Louis nu permite sa vanda ceva slab , mai ales sub sigla lor ( Procycle e marca Louis ).

Poate chiar Aral sau Castrol este in cutie , numai nu ei se ocupa de ditributie.

 

Ya right. Am trait sa o aud si pe asta: louis nu vine produse proaste. Vinde cele mai ieftine chestii in general (marcile outdor, probiker, ..). Daca vrei sa vezi echipament intra pe situri englezesti sau americane (www.kneedraggers.com) si ai sa vezi ca nu au auzit niciodata de outdor, probiker sau alte "chestii facute prin bulgaria, romania sau polinia).

 

Pune tati motul 10w40 full syn dual ester si nu ai belele. Nu te zgarci la bani cand e vorba de viata motorului. E 500.000 litrul dar MERITA.

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, stiu ca motul e no. 1 dar, data find situatia mea ce sa fac? bani de un schimb de ulei (cu motul) nu am, iar uleiul l-as schimba pt. ca am facut deja cu motorul 2000 km decand a intrat in tara, iar neamtul nu stiu cati km a facut cu el de la ultimul schimb -cert este faptul ca uleiul este cam inchis la culoare; oricum ar fii acest ulei de la louis, cred ca ar rezista sa zicem pana in max 2000 km sau chiar 1500 - nu cred ca am sa circul mai mult pana in primavara cand am sa fac un schimb de ulei cu motul :crack: - am vazut si mirosit uleiul asta, si sincer i-ti cam vine sa-l mananci :lol:)

Ca idee finala e safe sau nu pt un maxim de 2000 km?

 

ps: mai era o vorba (pe care o vazui aici pe forum) si care zicea asa: uleiul cel mai bun e ala schimbat des!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps: mai era o vorba (pe care o vazui aici pe forum) si care zicea asa: uleiul cel mai bun e ala schimbat des!

 

E vorba si ce protectie ofera uleiul ala de la inceput. Ca degeaba il schimbi in fiecare zi daca la anumita temperatura uleiul isi pierde din vascozitate brusc si protectia: OHA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in principiu ai dreptate...... ca este cel mai bun ala care e schibat des.....dar spre exemplu...... la ducati...... reviziile se fac din 10 in 10 mii si uleiul recomandat de ei este shell advance 10w 40 full synt..... care nu este f scum tinand cont ca este full adica in cta la ducati este 460 de mii litru`

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu despre uleiul ala mai nimica... dar 1500 de km poti sa-i faci intr-o zi, si la motocicleta respectiva nu cred ca se pune problema sa schimbi uleiul in, sa zicem 15 ore de functionare... nu cred ca vrei sa dai peste cap performantele motorului sa iti ofere maximul de "protectie" , cred mai degraba ca poti plati multi bani in plus pentru 10-15% performanta mai mare. E ulei de 4 T? e bun 10w40 asta este! poti sa pui si ulei de masina fara probleme daca ai motor cu ambreiaj uscat. In cati km il uzeaza ? asta nu stiu... dar il mai vezi si tu din cand in cand... si cand nu iti mai place.. urmatorul...

 

in alte conditii de exploatare insa... sunt anumite pretentii..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai esti interesat de filtru de ulei si de ulei iti prezentam oferta noastra:

filtru de ulei Champion F302 - 30ron

Ulei Mobil 10W40 semi-sintetic la bidon de 1L - 25 ron

Ulei Yacco 10W40 semi-sintetic la bidon de 2L - 52 ron

Ulei Motul 10W40 semi-sintetic la bidon de 4L - 92 ron

Pentru mai multe detalii 0727.047.386, 0746.494.612 sau 031.409.74.68 sau la adresa de e-mail idealfastservice@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...