Sari la conținut

Speedfight 2 Sau Piaggio Nrg?


Rd.Rabbit
 Share

Postări Recomandate

Salut all..Ma yo zic sa iei un NRG pt k yo am avut unu cu kre am sarit in lac...am fost prin padure cu el....am intrat sub masini etc....shi nu avea nici p dreaq in afara de carenele sparte p kre le-am facut......Peugeotu e arata misto dar mai bine ti-ai lua un nrg :P Km asa arata al meu knd l-am vandut...In fine facusem vreo 4000 d km shi nu i-am schimbat nimik..l-am luat la 21000

post-12744-1157251967_thumb.jpg

post-12744-1157252006_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi spuneti ca Peugeot-urile sunt proaste,eu va contrazic.Jet Forceu' meu nu se compara cu niciun SR la tinuta de drum (ce sa mai zic la aspect :baldy: ).Are destul nerv in el,i-am dat limitatorul jos doar de pe esapament si acum pot face burnout pe asflat si trece de 60 km/h.In curand scot toate limitatoarele si vreau sa ma ridic si pe o roata.:DAh da,si la cata forja si-a luat se tine extraordinar!,adica nu are nici pe drq!Precizez ca am facut 300 km din cei 500 de rodaj cu 2 pe el si in blana.Nu mai vorbiti din auzite!

Editat de OVK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi spuneti ca Peugeot-urile sunt proaste,eu va contrazic.Jet Forceu' meu nu se compara cu niciun SR la tinuta de drum (ce sa mai zic la aspect :cheers: ).Are destul nerv in el,i-am dat limitatorul jos doar de pe esapament si acum pot face burnout pe asflat si trece de 60 km/h.In curand scot toate limitatoarele si vreau sa ma ridic si pe o roata.:DAh da,si la cata forja si-a luat se tine extraordinar!,adica nu are nici pe drq!Precizez ca am facut 300 km din cei 500 de rodaj cu 2 pe el si in blana.Nu mai vorbiti din auzite!

Adica vrei sa zici ca tu cu Jet forcele nu puteai sa faci burnout pe asfalt cand era limitat? :baldy: :cheers:

 

Reverse si-a luat jet force limitat si face burnout pe asfalt pana iese fum.Poate nu stii sa faci:D

Vrei sa zici ca SR`u nou nu este mai frumos ca Jet Forcele?Parerea mea este ca este mult mai frumos.Este frumos si Jet Forcele nu zic nu dar mie unu imi place mai mult Sr`ul nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm...la design tot jetforce-ul rulez(pt. mine) :cheers: insa doar atat..la celelalte capitole SR bate detasat.. :baldy:

Adica sa inteleg ca Gilera Runner concureaza cu Peugeot Jet Force si Piaggio Nrg cu Peugeot Speedfight2?

Hai sa continuam subiectu pe topicul Discutii Intre Noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut all..Ma yo zic sa iei un NRG pt k yo am avut unu cu kre am sarit in lac...am fost prin padure cu el....am intrat sub masini etc....shi nu avea nici p dreaq in afara de carenele sparte p kre le-am facut......Peugeotu e arata misto dar mai bine ti-ai lua un nrg :baldy: Km asa arata al meu knd l-am vandut...In fine facusem vreo 4000 d km shi nu i-am schimbat nimik..l-am luat la 21000

:cheers:))))) pai eu imi iau scuter.. sa ma plimb..nu sa ma sinucid.. oricum Peugeot..sare din schema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi spuneti ca Peugeot-urile sunt proaste,eu va contrazic.Jet Forceu' meu nu se compara cu niciun SR la tinuta de drum (ce sa mai zic la aspect :cheers: ).Are destul nerv in el,i-am dat limitatorul jos doar de pe esapament si acum pot face burnout pe asflat si trece de 60 km/h.In curand scot toate limitatoarele si vreau sa ma ridic si pe o roata.:DAh da,si la cata forja si-a luat se tine extraordinar!,adica nu are nici pe drq!Precizez ca am facut 300 km din cei 500 de rodaj cu 2 pe el si in blana.Nu mai vorbiti din auzite!

Subscriu...

 

Speed Fight-ul meu a indurat(probabil) la fel de mult ca Jet Force-ul tau....rodajul l-am facut cam 10 km. :cheers: Nu m-am putut abtine sa nu-l forjez-drept dovada, de-abia dupa doi ani s-au facut varza segmentii si pistonul :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...