Sari la conținut

M-am Rasturnat...


Requiem
 Share

Postări Recomandate

In drum spre intrunirea de la Odorhei, pe la 11 seara am facut cunostiinta cu bordura intre benzi, si din cauza surprizei nu am reusit sa o redresez din voblaj(desi m-am mai dus vreo 40-50 m)

Viteza redusa.. ~ 40 km/h, Pasagera si eu am scapat cu usoare lovituri, desi am alunecat pe contrasens. Hellobaby OK, am pierdut doar kilometrajul si un semnalizator!

 

Mai mult sperietura. :lol:

 

A oprit o masina din Ungaria care a pus avariile pana am reusit sa-mi montez inapoi bateria, sa am lumini, a mai oprit si un TIRist, care s-a oferit ca ma duce in spate unde vreau.. Multumesc;)

 

Am ajuns cu bine la intrunire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aceeasi bordura am intalnit-o si eu cu amicii mei dar la intoarcere si pe zi, si nu ne-a incantat deloc... Am stat cuminti si nu am trecut-o, chiar daca am mers pe unele portiuni cu 30-40.... Noroc ca din loc in loc, benzile erau la acelasi nivel, si atunci sa te tzii depasiri.... Probabil ca daca ne intalneam noaptea cu ea, n-o vedeam nici noi... Urata treaba :lol:

 

Bine ca nu a fost mai rau, puteai sa te trantesti in ceva... Multa bafta in continuare si multa grija ca nu e de gluma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca de obicei sunt foarte multe sensuri giratorii sau refugii care nu sunt semnalizate corespunzator si creaza probleme celor care nu au habar de ele.Asa ceva gasiti in fagaras,chiar in centul orasului unde sensul giratoriu este semnalizat inainte cu 2-3 metri.Era si un ceas mare in mijlocul sensului care te ajuta sa-ti dai seama ca e ceva acolo,dar asta nu a mai durat mult si l-a daramat un sofer cu un buz.E gresala celor care administraza drumurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...