Sari la conținut

vreau un ajutor


ovidius
 Share

Postări Recomandate

Are cineva prin casa sau garaj un far stricat, rupt sau spart, dar cu oglinda intreaga(chiar si ruginita), cu soclu de bec H7, care nu-i mai face trebuinta ?

Incerc sa pun un bec H4 pe far prevazut initial cu bec H7. Este vorba doar de becuri xenon, nu halogen

Deci, daca cineva este dispus sa scape de un far, il rog sa ma contacteze pe PM sau aici, pe forum

Multumesc

Editat de ovidius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de auto,de bmw ursulet..soclu de bec halogen h7 cu 3 aripioare de centrare,defapt h7 scria pe cutia becurilor care se potrivesc in far.

 

multumesc lewa :hurt: , cred ca mi-ar fi de ajutor dar vreau sa fac asta pentru motociclete. Ideea mea este urmatoarea. Am modificat un bec H4, caruia i-am atasat suport de H7 si vreau sa il pun pe un far de motocicleta. Motocicleta mea are becuri H7 pe ambele faruri si vreau sa am bixenon pe amandoua. Asta se poate doar daca ii pun bec H4. Nu vreau sa-mi stric farurile (sunt impecabile), fara a face experimente pe un far "cobai". In situatia mea sunt multi alti motociclisti, cred.

Alex, daca am norocul de a gasi un far de 1000 RR sau chiar 600 RR, ca sunt la fel, te ajut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc lewa :moron: , cred ca mi-ar fi de ajutor dar vreau sa fac asta pentru motociclete. Ideea mea este urmatoarea. Am modificat un bec H4, caruia i-am atasat suport de H7 si vreau sa il pun pe un far de motocicleta. Motocicleta mea are becuri H7 pe ambele faruri si vreau sa am bixenon pe amandoua. Asta se poate doar daca ii pun bec H4. Nu vreau sa-mi stric farurile (sunt impecabile), fara a face experimente pe un far "cobai". In situatia mea sunt multi alti motociclisti, cred.

Alex, daca am norocul de a gasi un far de 1000 RR sau chiar 600 RR, ca sunt la fel, te ajut.

 

 

 

 

salut ovidiu...ai reusit sa faci ceva q farul ala?sunt in aceeasi situatie si ma gandeam k ai putea da cateva indicatii....dak ai rezolvat..ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut ovidiu...ai reusit sa faci ceva q farul ala?sunt in aceeasi situatie si ma gandeam k ai putea da cateva indicatii....dak ai rezolvat..ms

 

 

eu am pe acasa un far de zx4r ...daca e ceva ...un pm ...si ti-l dau ...are carcasa din spate sparta...dar geamul si oglinda ai sunt ok ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...