Sari la conținut

Diverse Probleme Gsxf


grid927
 Share

Postări Recomandate

Deci, motocicleta este un GSX600F din '94 cu un numar dubios de kilometrii (avea 20.000 cand am luat-o).

Problemele care imi dau de gandit ar fi urmatoarele:

 

1. Cand motorul e rece parca are un tacanit si e ceva mai zgomotos. Dupa ce se incalzeste si o ridic o data sau de doua ori pana in 8000 merge ca uns.

 

2. Pe toba din dreapta ... sa zicem ca "pacane" cu toate ca nu e sesizabil decat daca asculti foarte atent sau pui mana in spatele tobei. Deasemenea diametru tevii de evacuare e mai mic decat al tevii din stanga.

O parere a fost ca din cauza diametrului evacueaza mai repede pe cea din drepata.

 

3. La 6.500 - 7.000 de ture in sarcina se simte o vibratie cu frecventa mare dar amplitudine mica in ghidon. In rest la alte turatii nu se simte. Nu depinde de treapta de viteza.

 

4. Furca pe fata e cam moale. Mi s-a spus ca ar fi duse arcurile si ca s-ar potrivi arcuri de supapa de .... (nu mai stiu ce) de la Aro (parca).

 

5. Cu 2 persoane pe ea trage mai greu. Mai exact am senzatia ca urca la fel de repede in ture ca atunci cand sunt singur insa ia viteza mai greu. (stiu ca e normal sa traga mai greu cu 2 persoane si s-ar putea sa fie doar o impresie gresita)

 

6. Merge pus un cauciuc mai lat pe spate decat are ea?

 

In concluzie, apreciez orice idee referitoare la oricare din punctele de mai sus si va multumesc pt timpul acordat.

 

PS. Unde se pot face urmatoarele si cam cat ar costa:

1. Verificarea compresiei

2. Dyno test

3. Echilibrat jante si Vopsit jante

4. Vopsit complet

5. unde se gasesc carene si cat costa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...