Sari la conținut

Unpic De Ajutor Va Rog


anndreii
 Share

Postări Recomandate

o intrebare... la o honda pantheon de 150.... cat timp e ok sa mergi in blana cu el ? adica, al meu are 140 pe bord dar mere nuuma 120... cred ca e limitat.. eu am mers cu el pe la deva, oradea, arad ssmd, sunt curios daca mas putea risca sa fac drumuri mai lungi... mersi :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto, dar fara parere de rau aici discutam de scutere nu de motoare.

 

ps:ar fi indicat topicul: tanar si nelinistit la clasa 125 parerea mea

Editat de amirc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misto, dar fara parere de rau aici discutam de scutere nu de motoare.

 

ps:ar fi indicat topicul: tanar si nelinistit la clasa 125 parerea mea

 

honda pantheon este maxi-scuter. poate fi pus si la 'scooter mania' si la 'clasa de 125 sau >125'

 

in blana, nimeni nu iti indica sa mergi... adik nimeni care vrea sa iti tina mult motoru'. poti sa il ti cate 20-30 de secunde, pe timpul unei depasiri, in blana, dar dupaia il mai slabesti umpic. si nu uita sa te mai opresti din cand in cand, pt a se raci umpic cureaua de la CVT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sory dau o bere cand treci prin Brasov :ok:

ma gandeam la un drum mai lunng.. asa o tura de romania :hug:))

ceel mai mult cu el non stop aproape am fost 470 de km.. sure cu oprire de alimentare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam la un drum mai lunng.. asa o tura de romania ))

ceel mai mult cu el non stop aproape am fost 470 de km.. sure cu oprire de alimentare

 

indicat ar fi sa mergi cu el undeva in jur de 100km/h daca pleci la un drum lung,daca il ti numai in blana....se pot intampla multe :ok: si daca te hotarasti sa faci aceasta tura de Romania indicat ar fi sa te mai opresti si altcandva in afara de cand alimentezi,si sa stai vreo 15-30de minute....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si Aprilicile de 125 au nevoie de cate o pauza la drum lung pt ca nu uita au motoare in 2T , deci e valabila regula si aici, si nici la aprilica nu e indicat sa mergi in blana,mergi tu cu 170km/h vreo 30de km si vorbim dupa aia :ok: doar ca viteza de "croaziera recomandata" la aprilica e in jur de 120km/h.asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si Aprilicile de 125 au nevoie de cate o pauza la drum lung pt ca nu uita au motoare in 2T , deci e valabila regula si aici, si nici la aprilica nu e indicat sa mergi in blana,mergi tu cu 170km/h vreo 30de km si vorbim dupa aia :hug: doar ca viteza de "croaziera recomandata" la aprilica e in jur de 120km/h.asfalt uscat

 

Nu are nimic...merg cu ea "in blana" mai mult de 30 km, ce are?? Trebuie sa traisca si aia de la service. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...