Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

Imi scuzati absenta,luni m-a lovit o durere in partea dreapta jos a abdomenului si am ramas la spital sa ma opereze de apendicita.Mi l-au luat pe motorino la iernat ai mei :burnout: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mi-a venit si mie scuterul:D am dat o tura aseara:P in curand posteaz la "POZE CU SCUTERE NOASTRE"

 

Sa-l stapanesti sanatos si sa faceti multi kilometri frumosi impreuna! :burnout: :D

 

 

 

Imi scuzati absenta,luni m-a lovit o durere in partea dreapta jos a abdomenului si am ramas la spital sa ma opereze de apendicita.Mi l-au luat pe motorino la iernat ai mei :D .

Multa sanatate! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator TazzY

TazzY, tu cate forum-uri iti faci? :D

Mie primul mi-a mers, nu mi-a dat nici o eroare php :burnout:

 

Primul nu mergea deloc bine... Si am vrut un forum numai pentru 2 timpi... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe 23 imi vine un kit cilindru malossi...Ce ziceti de montaj?E greu sau pot sa ma bag si eu sa-l fac chiar daca nu am mai montat vreodata?Am ce sa stric?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te baga singur !!! , mai adu vreo 2 care sa te ajute , numa eu stiu cat m'am chinuit cu al meu ,cu tot cu ajutor

 

nu puteam sa scot cilindrul , de suspensie , a trebuit sa ridic scuterul pe o roata si sa tin asa pana colegul a scos ala :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mijto !

cu cat l-ai luat ? de cati cmc ?

 

te risti sa mergi doar cu cilindru mai mare sau schimbi si restu ? ca sti ca iti poti strica ambreiajul, variatoru cureaua....

 

nu ti-l schimba aia de la service de la pejo ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi eu am cilindriu crapat acolo unde se uneste cu toba si daca nu ar fi gaura astupata cu silicon (:burnout:)s-ar auzi ca si fara toba.Acest cilindru vine doar cu tot setul motor.La peugeot costa 7 mil si ceva.Asta malossi m-a costat 170 de euro.E de 70cc.Contine cilindru,piston,segmenti,garnituri etc.Schimb si cureaua plus toba si rolele.La peugeot la service.Unde in craiova ;) .As avea un mecanic,cel care mi l-a si delimitat pt 25 RON,Dar imi place sa mesteresc si ma bag singur cu inca un prieten :D .Setul e luat din Grecia si pe 23 ajunge aici.O sa cumpar tot in perioada asta si o toba Giannelli de la scuter-centre de pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

variator cu totul...

 

nu te baga singur !!! , mai adu vreo 2 care sa te ajute , numa eu stiu cat m'am chinuit cu al meu ,cu tot cu ajutor

 

nu puteam sa scot cilindrul , de suspensie , a trebuit sa ridic scuterul pe o roata si sa tin asa pana colegul a scos ala ;)

 

Poi tu de ciocan si dalta nu ai auzit? :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma propun Moderator pe aceasta sectiune :burnout: .DMW ce naiba nu vezi cate topicuri la care exista raspuns apar?Sterge-le si pune-i sa foloseasca search!Mai fi si rau cateodata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma propun Moderator pe aceasta sectiune :D .DMW ce naiba nu vezi cate topicuri la care exista raspuns apar?Sterge-le si pune-i sa foloseasca search!Mai fi si rau cateodata!

ba esti varza ;)

 

1 cand schimbi cilindru etc sa iti umble mecanicu si la pompa de ulei sa`ti dea ulei ptr 70cc nu ptr 50 cc , ptr ca altfel vei gripa motoru.

si baaa, cauta in dex CILINDRU= piston , nu bloc motor .... f*tui mama ei de scoala romaneasca :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta in dex CILINDRU= piston

 

chiar ai scris ca "cilindru = piston" :D

 

totusi... cred ca ai fost foarte grabit si ai gresit...

eu stiu ca cilindru este locul in care pistonul tot merge in sus si in jos, ajutat de explozie :burnout: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce sa stie si reverse manca-i-as pleata :peace: .Sa-i recomandam sa ia manualu' de fizica de a 10-a sa se convinga odata ce-i ala cilindru.

Vreau sa-l trec de pe firma pe numele meu si o sa trebuiasca sa trec RARu' cu el din nou.Se prind aia ca e delimitat sau ca am kit mai mare?Ce sa fac?

Editat de OVK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa-i pun saiba inapoi cred...ma pe kitul ala nu scrie niciunde 70cc si fond doar pistonul e mai mare.Motorul e de 50.Nu cred ca se prind.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma mai contrazic cu voi ca m`am plictisit :D

hai sa schimbam subiectu , cu fetele cum stati?? :peace:

 

ma la RAR pune`i saiba la transmisie , poate vrea nenea ala sa dea o tura...nu stiu cum e la voi acolo in texas craiova :wave: :ok: :P

 

Si daca face o tura cu el ce? :P Crezi ca-si da ala seama? Io am fost cu scuterul delimitat la RAR si dupa ce a facut o tura a zis ca merge bine si atat. N-a pomenit nimic de nici un limitator :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la RAR iti verifica lumiile semnalizarile , seriile sa se potriveasca , sa mearga motorul ,cauciucuri.

 

se prinde imediat ca nu prindea doar 45km/h ...crede-ma , nu stiu de unde , dar se prinde cacatul :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la RAR iti verifica lumiile semnalizarile , seriile sa se potriveasca , sa mearga motorul ,cauciucuri.

 

se prinde imediat ca nu prindea doar 45km/h ...crede-ma , nu stiu de unde , dar se prinde cacatul :ok:

 

Or avea aia de la RAR Timisoara mai multe cunostinte :D

Dinicutu in schimb nu are treaba decat cu seriile si starea de functionare a motorului :wave: Daca ai nota de constatare vamala si acte de provenienta nu se baga la verificari amanuntite :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...