Sari la conținut

motociclist incompetent la un pas de accident


xplodd
 Share

Postări Recomandate

Un tampit, viteza mare nu avea sa zici ca l-a scos larg, cred ca ocolea gropi. Din faze din astea se ajunge la coliziune frontala intre cele motoare, cum e aia cu gsxr1000 prin Ungaria. Mi se pare mie sau in filmuletz nici unul din piloti nu a schitat nici o manevra de evitare?

Mesaj completat

http://www.youtube.com/watch?v=fJ9hKpsulmY

 

 

io cre' ca ii intrasera bracinarii undeva si concentrat fiind sa-i repuna pe " trasa " normala a uitat sa mai ia viraju' ;) Apropo Anihilator, la fel de calm ramai si cand te blochezi sau cand te sperii.

No offense, e doar o gluma :crack: Bine ca nu s-a intampulat nimic

Editat de soarebv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul cu siguranta nu este incepator dar greseala este de incepator.

Stiu drumul Constanta-Tulcea cam pe de rost si aia este singura curba in care poti avea probleme,cand mergi de pe sensul Tulcea-Constanta virajul ala incepe larg ,ai impresia ca il poti negocia tare si deodata iti dai seama ca se tot continua si chiar se strange putin,de pe sensul opus nu prea iti dai seama.

Omul a gresit,si multi o comit in curba aia chiar si cu masini, e foarte inselator virajul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

il cunosc bine pe mototciclistul in cauza, este un tip destul de cumpatat, nu este incepator, iar motocicleta pe care o conduce este destul de naravasa.

Oricine face greseli, cati dintre voi nu ati facut greseala asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta nu e nimic, sa vezi cum iti intra tirul pe banda :blink: sau cum se depaseste in curba cu gipanu ... asta e romania o tara plina de "incepatori" ... dar e FUN

 

Oare daca sa intalnea cu situatia de la inceputul filmuletului ce facea!? :) restu filmuletului e irelevant... si da, toti gresim, sanatosi sa fim dupa fiecare greseala !

 

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in scurta noastra plimbare de weckeend ne-am decis sa facem si cateva filmulete ca la sfarsit de sezon.in drumul spre tulcea eram 4..cel care filma era pasager pe un maxiscuter sym iar eu eram in spatele lui la mica distanta..iar in acea curba mam trezit cu bikerul pe sensul meu de mers..la fel a patit si cel cu sym..poate o fi englez si ink nu stie pe ce parte se circula in romania..se vede de la secunda 35

 

Daca erai baiat destept, cel mult ai fi vorbit despre faza cu pricina la berea de seara cu tovarasii, in schimb tu ai ales sa faci un topic pe forum, trebuia sa ii notezi numarul de inmatriculare ca sa il faci de ras.

................................................................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca erai baiat destept, cel mult ai fi vorbit despre faza cu pricina la berea de seara cu tovarasii, in schimb tu ai ales sa faci un topic pe forum, trebuia sa ii notezi numarul de inmatriculare ca sa il faci de ras.

................................................................

Scuteristii nu bea bere :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare daca sa intalnea cu situatia de la inceputul filmuletului ce facea!? :) restu filmuletului e irelevant... si da, toti gresim, sanatosi sa fim dupa fiecare greseala !

 

 

NU stiu ce facea motociclistul, insa stiu cu siguranta ce a patit un camion care sa intalnit cu un tirist mai smecher ...

 

imagine de asta vara pe undeva prin carasebes, din cauza unui tir care a depasit in curba, camionul acrosat s-a rasturnat si a ajuns cu rotile in sus ... :blink:

9313427_1e30797832.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Banditosul argintiu
Oare daca sa intalnea cu situatia de la inceputul filmuletului ce facea!? :D restu filmuletului e irelevant... si da, toti gresim, sanatosi sa fim dupa fiecare greseala !

Salut, Antemiu.

 

Faza similara am patit-o si eu intre Alba Iulia si Teius. Numa ca eu am fost nevoit sa ies pe acostament.

Bolovanii de soferi de camion nici macar n-au facut un gest de a se strange, erau labartati pe tot carosabilul.

Puteau sa-mi lase si mie f'o 50-60 cm de asfalt... :D

Am franat cat am putut, s-apoi am iesit pe prundisul acostamentului, cu vreo 50-60 la ora.. libera...

UFFF. Si acum imi mai tremura chilotzii... Si asta se intampla acu' doi ani.

Mersi de filmulet. Nu l-am vazt pana acuùm.

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...