Sari la conținut

Intre Sportcity 125 Si Leonardo 125


C_ALEX_ARAGORN
 Share

Postări Recomandate

Salut, in curand implinesc si eu varsta de 16 ani si vreau sa imi cumpar un scuter care arata bine dar si performant . ma intereseaza demaraj si top speed ! imi plac cele aprilia sunt frumoase si renumite . Acum nu stiu care este diferenta intre sportcity si leonardo. Unii zic pe forum ca leonardo este cel mai bun la clasa sa. clasa sa insemnand scuter de 125 ? banuiesc ca da dar de ce nu un sportcity ?? cine are sau cine cunoaste va rog sa imi ziceti . nu vreau peste 125 ca iau de a1 ! si inca ceva daca stiti cam la cati km se duce un motor ? eu as vrea sa caut pana in 5000 de km dar daca nu gasesc convenabil si la un pret bun cam cat sa fie limita maxima de km ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha, dar pe siteul oficial leonardo e mai scump , si ma gandeam si la asta. totusi mai astept pareri , si daca sunt persoane care au vreun model din aceste doua sa posteze avantaje si dezavantaje ale scuterului sau ! va rog mult

 

si inca ceva , referitor la km de la care se duce un motor de scuter, de cand isi pierde din demaraj si viteza va rog...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci dak il iau cu deja 14000 e clar , proasta alegere ! tre sa il iau pana in 5 mii !

depinde cum ai norocul,daca in 14000 de km sa schimbat uleiul la timp nu vad dc sa ai probleme si daca in 5 mii de km nu sa schimbat uleiul cand trebuie :angryfire:

la astea sh depinde cum ai norocul :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarul e ca am gasit doar 1 sportcity de 125 frumos la 14000 de km ! cere 1650 ( cerea ) acum nu mai stiu dar la iarna il iau mai ieftin , in schimb leonardo sunt mai multe si mai ieftine ! asta inclina balanta spre sportcity... nu credeti ? dar la 14000 , nu are cam multi ?? si ce se poate strica intai ?? sa stiu daca imi pot asuma acest risc . astept parerile voastre , va rog...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarul e ca am gasit doar 1 sportcity de 125 frumos la 14000 de km ! cere 1650 ( cerea ) acum nu mai stiu dar la iarna il iau mai ieftin , in schimb leonardo sunt mai multe si mai ieftine ! asta inclina balanta spre sportcity... nu credeti ? dar la 14000 , nu are cam multi ?? si ce se poate strica intai ?? sa stiu daca imi pot asuma acest risc . astept parerile voastre , va rog...

 

are multi km...depinde si din ce an e sa vezi cam cat de forjat este si pretul e cam mare pt cati km are..nu stiu mie asa mi se pare... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...