Sari la conținut

yawa 175 cc


adixm
 Share

Postări Recomandate

buna ziua sunt nou pe aici si am o mare rugaminte la voi :

am un unchi care are o yawa mai speciala (el are probleme cu picioarele ) e din aia pentru handicapati (cu trei roti un scaun in fata si unul in spate cred ca stiti de care nu am acum podaca nu vin azi vin maine

ze cu moto .... si ar avea nevoie de un dinam de 6v de care am vazut ca nu se mai gaseste asaca cine poate sa ma ajute .....cu un dinam sau macar un rotor contra cost bineinteles dati-mi de stire post-63100-1298037782_thumb.jpg post-63100-1298037854_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dinam de 6V, 45W cu plusul la masa... Ai aprins farul ti s-a oprit motorul. Masocheala curata, atat din prisma depanarii cat si a folosintei(putere mica, becuri 6V, ...)

 

Unchiul tau banuiesc ca vrea sa foloseasca agregatul, nu vrea restaurari samd. Cel mai simplu si cu efecte benefice este sa treci pe alternator de 12V(cu - la masa), si sa puna macar un gotronic AT01 pe platina aia ca ajuta mult.

 

Alternatorul poate fi tot de jawa mai noua, vezi ce adaptari si flanse trebuie facute, sau de altceva. Vezi la Coltul Comunistelor e sectiunea JAWA, intreaba acolo.

 

Rotorul ce are, ca inafara de uzura colectorului, nu pare ars. Nu o fi dus regulatorul de incarcare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua sunt nou pe aici si am o mare rugaminte la voi :

am un unchi care are o yawa mai speciala (el are probleme cu picioarele ) e din aia pentru handicapati (cu trei roti un scaun in fata si unul in spate cred ca stiti de care nu am acum podaca nu vin azi vin maine

ze cu moto .... si ar avea nevoie de un dinam de 6v de care am vazut ca nu se mai gaseste asaca cine poate sa ma ajute .....cu un dinam sau macar un rotor contra cost bineinteles dati-mi de stire post-63100-1298037782_thumb.jpg post-63100-1298037854_thumb.jpg

Salut ! ai gasit la mine si stator si rotor originale .fa tu un pret si trimite adresa .Vezi ca ti-am raspuns si in topicul cu ''dinam jawa' . nr meu de tel 0721919210 Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...