Sari la conținut

Am Nevoie De Un Cric Lateral De Ij Planeta 5


slabutzu
 Share

Postări Recomandate

Pt ca m-am saturat sa o tot las rezemata de garduri, pomi, case, blocuri, cosuri de gunoi etc etc, Apelez si eu la voi cu o mare rugaminte VREAU SI EU UN CRIC LATERAL. Problema cea mai mare e ca sunt in pom rau cu banii si nu-mi permit sa dau 380000 lei pe unul nou (din targ). Asa ca pleeeeeeeez ajutati-ma. Multam mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. Dc vrei iti dau telefonul tipului la care am gasit. Il cheama Florin si sta pe soseaua Chitilei. Nr de tel 0744381675. Cricul nu e de ij planeta dar el mi-a zis ca se potriveste. Oricum dc nu se pupa il duci inapoi si-ti da banu inapoi pe el.

Editat de slabutzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Florin aduce piede de Jawa si de MZ... Ma indoiesc sa se potriveasca. MErita sa intrebati la Gaspar, poate are de Planeta cric care se prinde in locasul lui de la mijlocul motorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am de Dacia la Nipra mea... Mi-a facut taica-miu un cric dintr-o bara de torsiune de Dacia. Deocamdata e in teste. Colierul care il vedeti in poze va fi inlocuit cu un alt sistem de prindere, probabil un surub infiletat in cadru. Din cauza asta asta un pic prea aplecata, dar se rezolva. Si eu am fost sceptic cand mi-a zis ca mi-l face din bara de torsiune, dar am realizat ca de fapt e facuta dintr-un otel f rezistent, plus ca are deja urechea de prindere de la suport.

 

post-10458-1159972703_thumb.jpg - ridicat

 

post-10458-1159972719_thumb.jpg - alt unghi

 

post-10458-1159972742_thumb.jpg - lasat jos (motorul pe cricul central)

 

post-10458-1159972755_thumb.jpg - close-up

 

post-10458-1159972771_thumb.jpg - motocicleta lasata pe lateral

 

post-10458-1159972786_thumb.jpg - motocicleta lasata pe lateral

Editat de legionaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Florin aduce piede de Jawa si de MZ... Ma indoiesc sa se potriveasca. MErita sa intrebati la Gaspar, poate are de Planeta cric care se prinde in locasul lui de la mijlocul motorului.

 

Cum dau de Gaspar???? Un nr de tel dc poti sa-mi dai ar fi bine. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...