Sari la conținut

Se Poate Scoate Amortizorul De Sunet?


SILVIU.C
 Share

Postări Recomandate

Sunt curios ,se poate scoate acel amortizor de sunet din toba originala?!....de fapt ,se poate scoate ,dar intrebarea este ,cum se poate scoate fara sa strici ,caci am vazut ca e sudat in interior?!?! :baldy: .Deci ,ceva pareri constructive ,nu doar sa il scot si sa nu mai pot sa il pun la loc ;)

 

 

Ps:intrebarea e valabila pt suzuki gsxr1000(k6) si un cbr600rr(2005)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toba trebuie taiata pe dinafara, apoi taiat si amortizorul din interior, apoi sudata la loc... Iar ca sa-l pui inapoi faci aceeasi operatie. Dar nu merita efortul si taiatul... mai bine daca tot e asa noua si ai CASCO la ea, scoate un accident in parcare si faci rost de toba aftermarket noua . Marci sunt destule :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam Thomas :baldy: .Banuiam ca se lasa cu sudat ,taiat etc etc....exact ce nu-mi place ,dar am zis sa mai intreb odata. Eram pur si simplu curios ,atata tot.La cel de 600 am full sistemul ,dar sincer nu as mai recomanda la nimeni sa investeasca atatia bani in esapament,dupa un drum mai lung asa imi faceau ochii in cap ;) :D :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De aia s-au inventat sistemele cu amortizoare de sunet detasabile. In oras daca vrei sa fii auzit, scoti amortizorul iar la drum lung, sa nu creieresti, il pui la loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...