Sari la conținut

Need Help Pls! Gilera Runner


mikky
 Share

Postări Recomandate

Cand am mers fara air-box demara mai repede pentru ca admisia aerului in motor era libera ( diametrul gaurii pe unde intra aerul in air-box este mai mic si nu poate asigura debitul de aer de care are nevoie motorul la turatii ceva mai mari)

 

poi... sa fie cum zici tu ca nu am cu sa verific asta :hug:

dar totusi... nu cred ca inginerii de la gilera au fost atat de tampiti sa faca gura de la filtu de aer mai mica decat cea care iese din filtru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi... sa fie cum zici tu ca nu am cu sa verific asta :hug:

dar totusi... nu cred ca inginerii de la gilera au fost atat de tampiti sa faca gura de la filtu de aer mai mica decat cea care iese din filtru.

 

 

Cred ca e facuta asa ca un fel de limitare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e facuta asa ca un fel de limitare

limitari probabile pot ei doar la transmisie evacuare sau cdi la filtru de aer nu am auzit vreodata un mecanic sa pomeneasca asa ceva. oricum daca vrei sa simti o modificare in demarj si top speed incearca o toba gianelli si niste role mai usoare sa vei simti diferenta atunci. daca vrei performanta incearca un kit malossi de 80 curea si arcuri ambreiaj mai moi pt o cuplare mai rapida si vei obtine performante mai bune decit un 125 normal ca al meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

;) Salut! Sunt fericitul posesor al unui scuter Gilera Runner 50cc, motor injectie, an fabricatie 2003 (cred).

Indraznesc sa va deranjez cu niste intrebari la care nu am gasit raspunsuri pana acum.

1. Unde pot gasi un manual de reparatii pt. Runner?

2. Stie cineva ce fel de bujie trebuie sa folosesc?

3.ce date tehnice imi puteti oferi despre acest model?

4. Mai sunt si alte magazine Paneuro in afara de cel de pe Titulescu?(sau de unde mai pot cumpara piese de schimb)

Multumesc anticipat si sper sa ma poata ajuta cineva macar la primele 2 intrebari

 

Asfalt uscat!

 

 

sal man . am shi yo un runner de 50 cc. u kt ai rezervoru? shi kt prinde max???

 

Am un motoras de bormasina cu acumulator si vreau sa il montez inainte de filtrul de aer. Asa va creste considerabil puterea motorului...... sper. Adica am mers cu scuterul si fara cutia de la filtru si merge mult mai bine ( demareaza mai repede)

 

 

sal mikky . shi yo am un runner k al tau . man despre ce filtru ai zis fii mai precis k sa vad shi yo dak trage mai tare plssssssssssssss. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal man . am shi yo un runner de 50 cc. u kt ai rezervoru? shi kt prinde max???

sal mikky . shi yo am un runner k al tau . man despre ce filtru ai zis fii mai precis k sa vad shi yo dak trage mai tare plssssssssssssss. :burnout:

 

 

Salut! rezervorul e de 12L. Maxim am mers cu el 70 km/h si consuma 3,4-5L% depinde cum il conduci.Filtrul de aer l-am scos (buretele) si am pus in loc o laveta de bucatarie facuta dintr-un fe de hartie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! rezervorul e de 12L. Maxim am mers cu el 70 km/h si consuma 3,4-5L% depinde cum il conduci.Filtrul de aer l-am scos (buretele) si am pus in loc o laveta de bucatarie facuta dintr-un fe de hartie

 

 

Sal. laveta de bucatarie? :burnout: . shi cum mere aku? plsss spune-mi. bft

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare

 

.... aaa si eu am Runner si sunt curios cum merge cu laveta de bucatarie eu inca am filtru de burete dar tot timpul e imbibat de benzina si nu stiu de ce

 

Spor la tunning

 

este bine sa fie imbibat... dar nu in benzina. exista un ulei special pt filtre.

ii bine sa fie imbibat pt ca retine mai bine particulele de praf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...