Sari la conținut

Probleme piston si relanti


Postări Recomandate

Am schimbat cele 4 bujii la Banditul meu si dupa nici o saptamana pistonul din dreapta nu se mai incalzeste asa tare fata de cele 3.Am interschimbat bujiile intre ele si aceleasi lucru crezand ca una a murit.Nu sta la relantii ( flucteaza intre 1.3 si 2 mai ales dupa ce accelerez puternic cateodata ramane si turat pe la 3mii).Pe modul "pri" la rezervor surpriza nu se mai incalzeste nici cel de langa el.Toate bujiile sunt uscate cand le-am scos afara.

 

Intrebarea mea este daca scot carburatoarele la curatat trebuie sincronizate pe urma ? Banuiesc ca unu dintre ele este infundat sau ? Astept niste pareri de la voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca dai jos carburatoarele sa le cureti, e recomandata o sincronizare ulterioara. Nu costa foarte mult.

Daca esti mai a-tehnic, du-o la un mecanic, macar asa stii o treaba.

Editat de Louis Cyphre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti incerca, dar nu este deloc sigur ca se rezolva problema si, probabil, costa cam la fel de mult cat o sincronizare.

O sa iti trimit pe PM o adresa de YM, poti intreba de service.

Daca te injura, spune-i ca ai de la mine adresa.

 

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fisele si bujiile au fost primele pe care le-am incercat, un prieten motociclist m-a suparat cu o veste proasta ca ar putea fi semeringul.Dar o sa incep cu carburatoarele la curatat si sincronizat iar dupa cu ce e mai rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...