Sari la conținut

Mi-am Schimbat Filtru De Aer Cu Unul Sport


CobraArt
 Share

Postări Recomandate

Ieri mi-am pus un filtru conic sport (universal)Pana in 5.000 RPM merge bine dar dupa 5 mii merge intrerupt motorul si abia urca in ture :angry: Mi-a zis cineva ca nu intra aer destul si ca nu este bun filtru,oare?Vroiam sa stiu daca este buna miscarea asta inainte sa desfac carburator si sa umblu la reglajele de aer/benzina

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator <-BlacK_Killer->

eu presupun ca acum cu noul filtru intra mai mult aer decat cu cel vechi , deci un amestec care nu e echilibrat , de aceea trebuie reglat carburatorul dupa noua configuratie , incearca sa maresti debitul de benzina , bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

2 posibilitati:

 

1. filtrul nou este, culmea, mai restrictiv si merge peste 5000 de ture prea bogat motorul

2. ai amestecul prea sarac dar daca l-ai avea sarac ar da si rateuri mai ales pe decelerare si ar urca mult mai tare in ture pana unde se limiteaza.... cea mai probabila treaba este 1! :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedre ca nu este un filtru special pt a mea crezi ca este bine sa il pun?Rateuri imi dadea inainte sa am filtru de aer sport pt. ca am dat nivelul de benzina mai mare special pt. rateuri

Nu am inteles prea bine ce ai vrut sa zici tu mai sus :angry: tu spui ca filtru nu este bun si ca nu intra aer destul in carb.?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

da, spun ca nu ai destul aer! daca e cum a zis bronto si e cu ulei du-te la o vulcanizare si sufla-l dinauntru spre afara bine, spala-l cu solutie speciala pt. curatat filtre si pune-l la loc! :angry: vezi ce se intampla! daca tot nu merge atunci este prea mic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...