Sari la conținut

Excursie culinara - Buc- Vama veche - Dalboka - Buc


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

pentru ca tocmai ma bag iar la slabit, inaugurez, inspirat de petrisor cu topicul legat de haleala, seria excursiilor culinare. nu veti vedea decat poze de haleala nimic altceva. duminica plecarea devreme (nu stiu la cat, 7-8 max) catre vama veche, de unde se alatura manuel si plescoi, mergem la dalboka, mancam scoici sau ce mai gasim, apoi ne intoarcem in ro prin bulgaria, trecem cu bacul la siistra in principiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca tocmai ma bag iar la slabit, inaugurez, inspirat de petrisor cu topicul legat de haleala, seria excursiilor culinare. nu veti vedea decat poze de haleala nimic altceva. duminica plecarea devreme (nu stiu la cat, 7-8 max) catre vama veche, de unde se alatura manuel si plescoi, mergem la dalboka, mancam scoici sau ce mai gasim, apoi ne intoarcem in ro prin bulgaria, trecem cu bacul la siistra in principiu.

 

la naiba dorule, pai tu te duci la dalboka cand te apuci de slabit?

i-ate ce are acolea:

http://www.dalboka.com/Dalboka/EN/restaurant.html

 

cand am fost acu vo luna am luat si niste guvizi d-aia uriasi (dupa o supa si niste scoici in sos pikant...., iar guvizii aia, rechini nu alta.

daca tot esti incapatanat, cantareste-te inainte, si cantareste-te si dupa. ai curaj?

si bagati benzina la bulgari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kaka maka!!... am mai fost la Dalboca, am pus si meniul pe unul din topice... dak vreti ceva original, mai bine la crasma Westphalia din Targu Secuiesc. (garantat Petrisor!) :D Asta punct de plecare pt o cura de slabire... Km 0, ce mai... :cheers: Prosit!

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kaka maka!!... ce mai... :cheers: Prosit!

 

va dorim pofta buna!

 

deocamdata asta e programul de duminica.

 

la unguri ajungem we viitor cand cu bmw camp a lui angi. poate mancam acolo unde zici. spune exact unde este sau mai bine un punct pe harta.

 

:cheers: Prosit!

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va dorim pofta buna!

 

deocamdata asta e programul de duminica.

 

la unguri ajungem we viitor cand cu bmw camp a lui angi. poate mancam acolo unde zici. spune exact unde este sau mai bine un punct pe harta.

 

:cheers: Prosit!

 

Pofta buna si voua la Dalboca... Scoicile sunt excelente acolo, as zice chiar mai bune decat celebrele "moulles frites" din Grande Place.

 

Poate ne vedem la Tg Secuiesc acolo, la un gulas cu papricas. La locul ala unde se tine BMW Camp am fost noi anul trecut cand am fost la Zetea. Desi era pustiu, bulangii aia ne-au zis ca n-au camere libere pt ca tocmai trebuie sa soseasca un grup din Hungaria si ca totul e rezervat, desi era ora 19.30 si nu era nici tipenie de om. De atunci am zis ca nu mai dam pe acolo, nu stiu cum de ati dat voi de ei. Sper sa va simtiti bine.

Prosit! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca tocmai ma bag iar la slabit, inaugurez, inspirat de petrisor cu topicul legat de haleala, seria excursiilor culinare. nu veti vedea decat poze de haleala nimic altceva. duminica plecarea devreme (nu stiu la cat, 7-8 max) catre vama veche, de unde se alatura manuel si plescoi, mergem la dalboka, mancam scoici sau ce mai gasim, apoi ne intoarcem in ro prin bulgaria, trecem cu bacul la siistra in principiu.

 

vin si eu, m-a anuntat Mihai. Ma apuc si eu de slabit, dupa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo ma bucur. plecarea la 8 a hotarat maria sa. intalnirea in parcarea aia pe autostrada km cca 20, n-am stiut niciodata exact.

 

am uitat sa precizez, masa si la vama veche si la dalboka. vine si pompi invitat de onoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...