Sari la conținut

Manastrilile din N Moldovei


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

 

ca sa inchei, cateva consideratii personale:

 

bucovina mi-a placut mai mult decat ardealul. este frumos si in harghita, covasna..etc, dar aici ti se pare ca te afli in bavaria sau tirol. nu exista mizerie, praf, cele mai multe case sunt noi si construite cu gust, nu sub forma de cutii cu gauri cum avm noi prin sud. omul sfinteste locul se spune, imi este limpede acum de ce majoritatea elitelor romanesti provin din moldova - scriitori, politicieni, artisti de toate felurile, pana si curve. ca sa il parafrazez pe jfk in vizita la berlin, spun si eu "sunt moldovean!".

 

Doru, stii ca Bucovina a fost a lu' Franz, care a fost Imparatu' Austriei, Hungariei (implicit al Transilvaniei) si al Bucovinei de Nord!

 

Pentru Mihaitza: Vad ca ti-ai scos Varadero nr. 1, oare de ce n-ai luat si una din castile Honda sau MTR? Iti place cumva S1 ca e PRO?

 

Cu stima,

DanS :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tura, am fost si eu in aceeasi perioada numai ca am fost pe 4 roti in delegatie dar printre picaturi am vizitat si imprejurimile... chiar ma gandeam ca e de mers cu motoreta pe traseul asta. :) A fost cea mai ingrijita zona pe care am vazut-o pana acum, nu am vazut o casa urata sau o casa veche neingrijita. :) Si niste peisaje superbe!

Editat de punkz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...