Sari la conținut

La Cazane 2


Marius '95
 Share

Postări Recomandate

Se formeaza al doilea grup spre Cazane. Noi (de fapt doar eu pana acum) plecam mai devreme si planuim sa ajungem mai departe.

 

- Plecare din Bucuresti fiecare la ce ora vrea, A1 fiecare cu ce viteza vrea.

- Intalnire la Pitesti la prima iesire de pe autostrada (Est, cea spre Craiova) la ora 9:30-10:00.

- Pitesti - Craiova - Drobeta TS dintr-o bucata. 60/80/115 Km/h.

- Prima pauza la Drobeta TS pentru benzina.

- Pauze scurte si dese pana la Moldova Noua pentru poze.

- Dat pe serpentine pana la Anina, fiecare in ritmul lui.

- Cazare la 4 Km de Anina pe drum neasfaltat, undeva in mijlocul pustietatii langa lacul Marghitas. Pensiunea Erika, 65 RON/persoana cu mic dejun, au libere doua camere cu 2 paturi separate.

- Backup cazare in statiunea Semenic, putin mai departe, dupa Resita. Hotel Randunica, comunist, 40 de camere, deci imposibil sa nu fie locuri libere.

- A doua zi plecare dimineata fara ora fixa.

- Caransebes - Deva

- Transalpina sau Transfagarasan sau ambele :D (supunem la vot)

- Acasa.

 

Bucuresti - Anina = 552 km, 10 ore conform GPS-ului. Cam 8 ore daca as merge in ritmul meu.

 

Cine vine?!

Editat de Marius '95
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti am si eu nevoie de numarul unuia dintre voi de telefon; personal am citit ca drumul e foarte rau intre Sasca Romana si Carbunari si daca tot o luati voi inainte as dori sa profit de acest lucru si sa obtin niste informatii pretioase :)

Editat de Bibi40k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

0721435317

Eu nu planuiam sa trec prin Carbunari si Sasca Romana, ci prin Moldova Noua, Socol, vama Bela Crkva, Racasdia, Oravita. Dar mi-ai dat o idee. :D Pare mai interesant prin Carbunari.

 

Am si traseul pentru a doua zi.

 

Anina - Resita - Slatina-Timis - Baile Herculane - DN66A Cerna Sat - Campu lui Neag - Petrosani - Obarsia Lotrului.

Aici, in functie de cat timp ramane am urmatoarele 3 variante:

- Voineasa - Brezoi - Rm. Valcea - A1 - Acasa (varianta cea mai scurta)

- Ranca - Novaci - Rm. Valcea - A1 - Acasa (cred ca e putin mai lunga dar nu cu mult)

- Sugag - Sibiu - Catisoara - Balea Lac - Curtea de Arges - A1 - Acasa (varianta f. lunga)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti am si eu nevoie de numarul unuia dintre voi de telefon; personal am citit ca drumul e foarte rau intre Sasca Romana si Carbunari si daca tot o luati voi inainte as dori sa profit de acest lucru si sa obtin niste informatii pretioase :)

 

salut,

 

 

 

am fost in august , din bucuresti in zona valiug, lacul gozna,,,si am batut toata zona

daca mergi dinspre drobeta si vrei sa ajungi la sasca romana trebuie sa mergi pana la moldova noua si apoi dreapta pe 571

 

daca mergi dinspre drobeta si faci dreapta la liubcova, spre gornea- garnic ( pe 571 A ) , drumul este intradevar praf

 

drumul anina - steierdorf - bozovici este de vis, asfaltul este perfect, curbe multe, pui masina de formula 1 pe acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...